1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. POSADZKA PERAN STB W HALI PRODUKCYJNEJ WIODĄCEGO DOSTAWCY KOSMETYKÓW TZW. MAREK WŁASNYCH
POSADZKA PERAN STB W HALI PRODUKCYJNEJ WIODĄCEGO DOSTAWCY KOSMETYKÓW TZW. MAREK WŁASNYCH
0

POSADZKA PERAN STB W HALI PRODUKCYJNEJ WIODĄCEGO DOSTAWCY KOSMETYKÓW TZW. MAREK WŁASNYCH

0

Serpol-Cosmetics, wiodący producent i dostawca środków higieny osobistej, pielęgnacji skóry oraz chemii gospodarczej, rozbudował w ostatnich latach swoją fabrykę w Mieścisku. W nowej hali, na powierzchni 5 500 m2, wykonano epoksydowo-kwarcowy system posadzkowy Peran STB w oryginalnej technologii stworzonej przez Flowcrete, wiodącego eksperta od posadzek żywicznych.

Serpol-Cosmetics wytwarza produkty kontraktowe i produkty marek własnych dla czołowych sieci handlowych w Polsce, takich, jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Aldi, Dino, L.Eclerc, Auchan czy Netto. Firma wspiera swoich partnerów od etapu pomysłu, poprzez badania i rozwój, propozycje opakowań, konfekcjonowanie, po transport i logistykę. W swoim zakładzie w Mieścisku produkuje m.in. płyny i sole do kąpieli, żele pod prysznic, szampony i odżywki, mydła w płynie i w piance, białe kosmetyki służące do pielęgnacji skóry oraz artykuły chemii gospodarczej.

W wybudowanej przez Serpol-Cosmetics w 2018 roku hali o powierzchni 5 500 m2 zastosowano przemysłową, epoksydowo-kwarcową posadzkę Peran STB marki Flowcrete, w jasnym niebieskim kolorze.

Inwestor poszukiwał trwałej posadzki, która sprosta wymagającym warunkom użytkowania, typowym dla produkcji kosmetyków i chemii gospodarczej. Ze względu na intensywny ruch pieszy oraz ruch wózków widłowych i innych pojazdów wykorzystywanych do przewożenia towarów, konieczne było zastosowanie systemu o wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Przy wyborze rozwiązania posadzkowego istotna była również odporność chemiczna na wykorzystywane w zakładzie substancje, łatwość utrzymania w czystości oraz odpowiednia do warunków pracy przeciwpoślizgowość.

Zastosowany w hali produkcyjnej Serpol-Comestics w Mieścisku system posadzkowy Peran STB wyznacza najwyższy standard rynkowy w przemyśle. Posadzka ta powstaje na bazie bezbarwnej żywicy epoksydowej i barwionego piasku kwarcowego, w technologii zacierania mechanicznego. Wykorzystanie mieszanki ziaren piasku w różnych kolorach nadaje jej atrakcyjny wygląd oraz wysoką wytrzymałość użytkową, m.in. na zarysowania, ścieranie i uderzenia, natomiast technologia aplikacji pozwala dostosowa

stopień antypoślizgu do indywidualnych warunków i wymagań inwestora.

Bezspoinowe, żywiczne posadzki przemysłowe to rozwiązanie wytrzymałe mechanicznie i chemicznie, a przy tym łatwe do utrzymania w czystości. Ta ostatnia cecha ma szczególne znaczenie w naszej branży, gdzie kluczowe jest zachowanie najwyższego poziomu higieny. W nowej hali produkcyjnej zdecydowaliśmy się na powłokę epoksydowo-kwarcową w jasnym, odbijającym światło kolorze. Dzięki temu wnętrze hali zyskało przestronny, estetyczny wygląd,” – powiedział Wojciech Feldmann, Dyrektor ds. infrastruktury i inwestycji w firmie Serpol-Cosmetics.

Posadzki żywiczne Peran STB Compact w zakładzie produkcyjnym Serpol-Cosmetics w Mieścisku wykonała firma Chemex System Krzysztof Rzanny z Piły, autoryzowany wykonawca Flowcrete.

Flowcrete to wiodąca marka specjalistycznych, bezspoinowych posadzek żywicznych do zastosowań przemysłowych i dekoracyjnych, która oferuje światowej klasy rozwiązania posadzkowe na bazie żywic syntetycznych: epoksydowych, poliuretanowych, metakrylowych i winyloestrowych. Posadzki żywiczne Flowcrete przeznaczone są dla wszystkich branż i sektorów gospodarki. Są to m.in. wytrzymałe posadzki przemysłowe, higieniczne posadzki antybakteryjne, wodoszczelne i elastyczne posadzki parkingowe, efektowne kolorystycznie posadzki dekoracyjne, w tym m.in. szlifowane terazzo żywiczne i „kamienne dywany” oraz specjalistyczne powłoki chemoodporne.

Producentem i dostawcą posadzek żywicznych marki Flowcrete jestfirma Tremco CPG Poland Sp. z o.o.