1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE RYNEK
  4. FRIGO LOGISTICS ROZPOCZĘŁO BUDOWĘ NOWOCZESNEGO AUTOMATYCZNEGO MAGAZYNU W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
FRIGO LOGISTICS ROZPOCZĘŁO BUDOWĘ NOWOCZESNEGO AUTOMATYCZNEGO MAGAZYNU W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
0

FRIGO LOGISTICS ROZPOCZĘŁO BUDOWĘ NOWOCZESNEGO AUTOMATYCZNEGO MAGAZYNU W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

0

Frigo Logistics, wiodący w Polsce operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych, rozpoczął budowę nowego kompleksu magazynowego w Nowym Dworze Mazowieckim. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku w październiku 2024 roku. 18.07.2023 firma podpisała umowę z generalnym wykonawcą, którym jest Kajima Poland.

Obiekt, który Frigo Logistics buduje w Nowym Dworze Mazowieckim, będzie oferował 21 tys. miejsc paletowych. W pierwszej fazie inwestycji, która zostanie zrealizowana w październiku 2024 roku, powstanie część dystrybucyjna na 6 tys. miejsc paletowych. W drugim etapie, do końca 2024 roku, wybudowany zostanie w pełni automatyczny magazyn wysokiego składowania (high-bay) na 15 tys. miejsc paletowych.

– Inwestycja w Nowym Dworze Mazowieckim należy do kluczowych elementów szerszego planu inwestycyjnego o wartości 200 mln zł, który zrealizujemy w najbliższych latach. Wykonanie naszego nowego centrum dystrybucyjnego powierzyliśmy firmie Kajima Poland z przekonaniem, że doświadczenie jej specjalistów w realizacji dużych obiektów przemysłowych i profesjonalizm pozwolą na realizację tego wymagającego projektu w terminie. Pierwsze operacje magazynowe w Nowym Dworze Mazowieckim będziemy realizować już w październiku 2024 roku – podkreślał Kris Verbruggen, Prezes Frigo Logistics, podczas uroczystości podpisania umowy z generalnym wykonawcą.

Kompleks, który realizuje Kajima Poland, będzie 11. lokalizacją Frigo Logistics w Polsce oraz istotnym punktem w rozwoju sieci dystrybucyjnej. Nowy Dwór Mazowiecki położony jest w niewielkiej odległości od Warszawy co znacząco podniesie możliwości logistyczne operatora w centralnej Polsce. Firmy Kajima Poland i Frigo Logistics współpracowały już m.in. przy budowie i dalszej rozbudowie mroźni w Radomsku w 2019 roku.

– Inwestycja Frigo Logistics to bardzo ciekawy projekt zwłaszcza pod kątem technologicznym. Budowa magazynu chłodniczego to złożony proces, dużo bardziej wymagający od klasycznych hal magazynowych czy produkcyjnych. Cieszymy się, że Frigo Logistics powierzyło Kajima Poland realizację kolejnego projektu i wierzymy, że nasze doświadczenie pozwoli na terminową realizację inwestycji – powiedział Maciej Runkiewicz, Prezes Kajima Poland.

Na działce o powierzchni 5,4 tys. mkw. powstaje kompleks 6 budynków o łącznej powierzchni 9,5 tys. mkw. Największym będzie zaplanowany w drugim etapie inwestycji w pełni automatyczny magazyn samonośny o pojemności 15 tys. miejsc paletowych. Będzie oferował 12 poziomów składowania, a jego wysokość użytkowa sięgnie 32 m. Kompleks będzie zawierał magazyn dystrybucyjny o pojemności 6 tys. miejsc paletowych i strefę ekspedycji z 11 dokami przeładunkowymi oraz budynki stanowiące zaplecze techniczne i socjalno-biurowe.

Nowoczesne centrum dystrybucyjne w Nowym Dworze Mazowieckim będzie flagową inwestycją Frigo Logistics. Jest elementem szerszego planu inwestycyjnego firmy, która w najbliższych latach przeznaczy ponad 200 mln złotych na rozwój działalności. Ze względu na rosnące potrzeby rynku, w dalszej kolejności Frigo Logistics chce również rozbudować istniejący obiekt w Żninie.

Jako operator logistyczny produktów głęboko mrożonych, Frigo Logistics dysponuje obecnie dziesięcioma lokalizacjami. Budowany magazyn w Nowym Dworze Mazowieckim będzie kolejną lokalizacją operatora. Kompleksowe usługi logistyczne firmy obejmują: przyjęcie towaru, składowanie, kompletowanie, co-packing, wydanie, transport i dystrybucję.