1. Home
  2. WSPIERAMY
  3. DZIEŃ BUDOWLAŃCA W SGGW
DZIEŃ BUDOWLAŃCA W SGGW
0

DZIEŃ BUDOWLAŃCA W SGGW

0

W dniach 25-26 maja 2023 r. w Laboratorium – Centrum Wodne SGGW, odbędzie się X edycja Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Budownictwa – Dzień Budowlańca w SGGW. Jest to jedno z największych wydarzeń związanych z branżą budowlaną w Polsce, organizowanych przez studentów budownictwa.

Tegoroczna edycja zostanie tradycyjnie połączona ze studenckim konkursem konstruktorskim – Wybudujemy wieżę. Polega on na zbudowaniu wieży z drewna balsowego, na podstawie wcześniej opracowanego projektu, mogącej przy jak najmniejszej masie, przenieść jak największe obciążenie. Materiał ten charakteryzuje się wyjątkowo niską masą i dużą wytrzymałością. Każda z wież zostanie dokładnie zbadana na specjalnej maszynie wytrzymałościowej. Nowością w tym roku będzie natomiast sesja posterowa, podczas której studenci będą mogli zaprezentować wykonane przez siebie plakaty, nawiązujące do hasła przewodniego wydarzenia –  Innowacje w Budownictwie, krokiem do przyszłości.

Podczas wydarzenia, swoje wystawy i prezentacje przedstawią duże firmy budowlane z całej Polski. Adresatami wydarzenia są studenci kierunków technicznych, związanych z budownictwem oraz uczniowie szkół średnich, zainteresowani tematyką budowlaną.

Organizatorzy wydarzenia to: Koło Budownictwa Inżynierskiego oraz Koło Młodych PZITB SGGW.

Miesięcznik Builder jest patronem medialnym wydarzenia