1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. Otwórz swój dom na wiosnę – postaw na duże przeszklenia i szkło powłokowe!
Otwórz swój dom na wiosnę – postaw na duże przeszklenia i szkło powłokowe!
0

Otwórz swój dom na wiosnę – postaw na duże przeszklenia i szkło powłokowe!

0

Współczesne projekty architektoniczne pokochały przeszklenia XXL. Coraz chętniej sięgamy po innowacyjne rozwiązania, które umiejętnie zacierają granicę między przestrzenią domową a ogrodem. Naturalne światło i piękne widoki przenikające do wnętrza przez szklaną taflę, wzbogacają wystrój i pozytywnie wpływają na samopoczucie domowników. Stolarkę okienną w imponującym rozmiarze cechuje doskonały design, jak również znakomita funkcjonalność, a wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych szyb o niezwykłych właściwościach.

W stronę natury

Dzięki wielkogabarytowym przeszkleniom znacznie lepiej dostrzegamy dobrodziejstwa płynące z bliskiego kontaktu z naturą. Kiedy wiosna zaczyna budzić się do życia, a słońce coraz intensywniej zagląda przez szklane tafle, szczególnie doceniamy rolę naturalnego światła we wnętrzu. Nowoczesne szkło okienne pozwala na nowo połączyć się ze światem przyrody i uzyskać z tego doświadczenia wiele korzyści.

Nie można zignorować faktu, że większość czasu spędzamy dziś w czterech kątach, dlatego tak ważna jest odpowiednia organizacja życiowej przestrzeni. Pomieszczenia wypełnione naturalnym światłem oraz przydomowy ogród wkomponowany w okienne ramy doskonale poprawiają samopoczucie domowników. Przeszklenia w rozmiarze XXL znakomicie doświetlają oraz docieplają wnętrza – i to całkowicie za darmo, dzięki czemu możemy również zredukować wysokość domowych rachunków za ogrzewanie czy prąd.

Dzisiejsze trendy ekologiczne są silnie zakorzenione także w budownictwie i designie. Szkło, jako naturalny materiał wykończeniowy, idealnie wpisuje się w ten nurt, stając na straży komfortu domowego oraz środowiska. Produkowane w poszanowaniu zasobów naturalnych, pozwala obniżać ślad węglowy domów i czyni je bardziej zrównoważonymi. Swoje właściwości zawdzięcza przy tym powłokom pokrywającym tafle, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających konsumentów – i to niezależnie od pory roku. A oto dowód.

W poszukiwaniu komfortowej temperatury

Przeszklenia umożliwiają czerpanie z natury pełnymi garściami. Wiemy, że w naszej szerokości geograficznej każdy promień słońca jest na wagę złota, dlatego im większą powierzchnię mają szyby, tym lepiej! Gdy nadchodzi wiosna, a dzień staje się coraz dłuższy, szyby z warstwą niskoemisyjną wpuszczą do pomieszczeń słońce i ciepło jego promieni, zapobiegając jednocześnie ucieczce ogrzanego powietrza na zewnątrz. Przykładem takiego rozwiązania jest szkło ECLAZ®, które charakteryzuje się niskim współczynnikiem izolacyjności cieplnej (Ug=0,5W/m2K), a to gwarantuje odpowiednią izolację termiczną budynku, dzięki czemu nie musimy obawiać się wciąż jeszcze chłodnych, wczesnowiosennych dni czy nocy, bo w domu zawsze panować będzie przyjemna temperatura. ECLAZ® dzięki wysokiej wartości przepuszczalności światła LT zadba również o odpowiednie doświetlenie pomieszczeń naturalnym światłem.

Z kolei dobrym sposobem na pierwsze upały będzie połączenie szkła niskoemisyjnego ze szkłem przeciwsłonecznym. Jego wysoka selektywność blokująca nadmiar promieniowania cieplnego zostanie szczególnie doceniona przez nas wiosną oraz latem. Kilka warstw srebra pokrywających powierzchnię szyb COOL-LITE® efektywnie ochroni wnętrza przed przegrzaniem od mocno operującego słońca, pozwalając przy tym zrezygnować z rolet i przysłon, które ograniczają widoczność i nasze doznania wizualne, czy z energochłonnej klimatyzacji. Dzięki temu nawet w gorące dni możemy cieszyć się jasną, komfortową pod względem temperatury przestrzenią, z niczym niezakłóconymi widokami na zielone krajobrazy. A skoro już o tym mowa…

Z dobrym widokiem na wiosnę

Czy wielkogabarytowe przeszklenia nie oznaczają jednak dużego wyzwania w kontekście pielęgnacji? Otóż nie! I nie musimy się o to martwić nawet podczas planowania wiosennych porządków. Współczesna technologia wychodzi naprzeciw najśmielszym oczekiwaniom i w temacie utrzymania czystości rozprawia się z brudem bezproblemowo. Wystarczy wybrać pakiet szybowy ze specjalną powłoką łatwą w czyszczeniu. Brzmi jak magia? A to po prostu rzeczywistość!

– BIOCLEAN® to łatwe w utrzymaniu szkło wytworzone poprzez nałożenie na jego powierzchnię trwałej, przezroczystej powłoki o działaniu fotokatalitycznym i hydrofilowym. Naturalne działanie słońca i deszczu pomaga eliminować zabrudzenia i zachować czystość tafli na dłużej –mówi Monika Naczeńska, Marketing Manager Saint-Gobain Glass. –Spoglądając przez szybę, nie musimy się już denerwować smugami deszczu czy śladem pyłków, ale możemy spokojnie wypatrywać pierwszych wiosennych kwiatów w naszym ogrodzie.

Najlepsza i najkrótsza droga do połączenia dwóch światów, tego wewnątrz budynku ze światem przyrody, wiedzie przez pakiety szybowe, a nowoczesne szkło pozwala otworzyć nasze domy na wiosnę i uroki, jakie ze sobą niesie ta pora roku. Tu zasada jest bardzo prosta: im większe tafle, tym więcej naturalnych korzyści w postaci ciepła, słońca i bliskości natury. Dzięki różnorodnym funkcjom, które gwarantują powłoki nałożone na szkło, możemy zadbać o każdy aspekt naszego komfortu, ciesząc się z warunków otoczenia, które dba o zadowolenie domowników i planety.