1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. Srebro dla zakładu Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej!
Srebro dla zakładu Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej!
0

Srebro dla zakładu Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej!

0

Zakład Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej przeszedł pomyślnie audyt Saint-Gobain WCM SILVER Award. Tym samym polski oddział globalnej marki stał się drugim zakładem Glass ze statusem SILVER w Europie i siódmym na świecie.

Audyt WCM (World Class Manufacturing) obejmuje techniczne, jak i zarządcze obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa. Oceniane są narzędzia wykorzystywane w procesach produkcyjnych, a także implementacja poszczególnych rozwiązań przez kierownictwo oraz pracowników. W trakcie audytu WCM ewaluacji podlega nie tylko logistyka, koszty, wydajność czy jakość produkcji, ale również bezpieczeństwo pracowników, kultura organizacyjna, wpływ zakładu na środowisko czy zaangażowanie zespołów.

Zakłady, które wdrażają WCM, poddawane są rygorystycznemu procesowi certyfikacji na trzech poziomach: brązowym, srebrnym, złotym. Srebrny certyfikat, którym może szczycić się zakład Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej oznacza, że działa on w duchu innowacyjności, zgodnie z wymaganiami WCM, stale doskonaląc stosowane rozwiązania.

„Co jutro mogę zrobić lepiej, sprawniej, wydajniej, oszczędniej, łatwiej itd.” – tego typu pytania zadają sobie każdego dnia przedsiębiorstwa, które w dynamicznie zmieniającym się świecie chcą spełniać najwyższe standardy produkcyjne, serwisowe, jakościowe i środowiskowe. W Saint-Gobain Glass stale usprawniamy zarówno produkcję, jak i sposób organizacji pracy, z myślą o satysfakcji naszych pracowników, komforcie klientów oraz z troską o planetę. Cieszę się, że atmosfera pracy, którą tworzą nasi pracownicy, sprzyja powstawaniu innowacji i ciągłemu poszukiwaniu rozwoju. Praca i wysiłek włożony w proces doskonalenia, zostały docenione i wyróżnione Srebrnym Certyfikatem WCM, co jest niezwykle cennym dla nas uhonorowaniem zaangażowania i wytrwałości w dążeniu do doskonałości – mówi Rafał Jurczyk, Dyrektor Generalny Saint-Gobain Glass & Glassolutions.

Srebro dla Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej to 51 nagroda Saint-Gobain WCM SILVER przyznana Grupie Saint-Gobain. Ocenie podlegały między innymi takie kryteria, jak wizja i organizacja firmy, plan rozwoju firmy i oferowanych produktów, wydajność przemysłowa, kontrola jakości i procesu, zorientowanie na klienta i serwis, zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz zapobieganie ryzykom przemysłowym, wpływ na środowisko, zarządzanie miejscem pracy czy rozwój i zaangażowanie pracowników. Łącznie kategorii było 19.

„Nagroda WCM SILVER to sukces wszystkich pracowników polskiego oddziału Saint-Gobain Glass, którzy każdego dnia tworzą lepsze jutro i działają zgodnie z duchem doskonałości operacyjnej. Profesjonalizm, motywacja, kreatywność oraz chęć nieustannego poszerzania własnych horyzontów, to cechy wyróżniające naszych pracowników, ale i wartości podkreślane przez audytorów – mówi Piotr Łamacz, Kierownik ds. Doskonałości Operacyjnej w Saint-Gobain Glass. – Status SILVER jest potwierdzeniem, że nasze procesy mamy pod kontrolą i konsekwentnie pracujemy nad ciągłą poprawą naszej efektywności.”

„Wyróżnienie zakładu Glass w Dąbrowie Górniczej jest niewątpliwym powodem do dumy dla całej Grupy Saint-Gobain w Polsce. Do tej pory tylko jeden zakład Glass w Europie – Eggborough w Anglii, mógł pochwalić się statusem SILVER w ramach programu World Class Manufacturing. To wyróżnienie pokazuje, że każdego dnia stawiamy na efektywność procesów i jakość oferowanych rozwiązań, co jest realizowane przy pełnym i stałym zaangażowaniu naszych zespołów. Robimy to, dbając o satysfakcję klientów, którzy zyskują pewność, że nasze procesy są w pełni monitorowane i ulepszane zgodnie z ideą ciągłego doskonalenia. Gratuluję zespołowi Saint-Gobain Glass z Dąbrowy Górniczej tego osiągnięcia! – podsumowuje Joanna Czynsz-Piechowiak, CEO Grupy Saint-Gobain w Polsce i w Ukrainie.”