1. Home
  2. WSPIERAMY
  3. Znamy zwycięzcę Edycji Specjalnej Skills Poland w Murarstwie!
Znamy zwycięzcę Edycji Specjalnej Skills Poland w Murarstwie!
0

Znamy zwycięzcę Edycji Specjalnej Skills Poland w Murarstwie!

0

Miniony czwartek i piątek upłynął na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku pod znakiem szkoleń, warsztatów i przede wszystkim krajowego konkursu Skills Poland Edycja specjalna w Murarstwie!

To właśnie 9 grudnia w hali inno-Eko-Tech Katedry Konstrukcji Budowlanych WBiNŚ najlepsi młodzi specjaliści z Polski przez kilka godzin mierzyli się z zadaniami konkursowymi w murowaniu. Wszystko po to, aby wyłonić przedstawiciela Polski w konkursie EuroSkills w Murarstwie na wrzesień 2023 r. do Gdańska.

Wieczorem podczas Gali finałowej w Centrum Nowoczesnego Kształcenia poznaliśmy zwycięzców!

Laureatami konkursu zostali:

Miłosz Adamczyk – Politechnika Śląska – złoty medal

Piotr Goworowski – ACE Technikum im. 2 Korpusu Polskiego w Augustowie – srebrny medal

Patryk Stachowiak – Zespół Szkół Budowlano – Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu – brązowy medal

 
Wśród zawodników byli także:

Kacper Grzywacz – Zespół Szkól im. Bohaterów Września 1939 w Iławie

Luiza Pankowska – Zespół Szkól im. Bohaterów Września 1939 w Iławie

Bartosz Karpienia – ACE Technikum im. 2 Korpusu Polskiego w Augustowie

 
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom!

Przypomnijmy, że młodzi murarze najpierw zmagali się z murowaniem na sucho na czas, a później z murowaniem tradycyjnym z wykorzystaniem zaprawy murarskiej.

W skład jury konkursowego weszli jako Ekspert główny mgr inż. arch. Tomasz Rogala z Pracowni Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej oraz dr inż. Katarzyna Kalinowska-Wichrowska, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku oraz mgr inż. Włodzimierz Zawrzykraj, współwłaściciel zakładu CERADBUD Sp.J. L. Zawrzykraj, W. Zawrzykraj.

Dla naszych gości wśród, których byli studenci i uczniowie szkół średnich z regionu, w tym z Technikum Budowlano-Geodezyjnego w Białymstoku, ZSZ z Ostrołęki, ZS z Ełku i in. przygotowaliśmy na te dwa dni dużo atrakcji.


Pierwszy dzień, 8 grudnia, był poświęcony integracji i przygotowaniom zawodników do rozgrywek. Pan inż. Ryszard Belak, konsultant technologiczny Zrzeszenia CERBUD i ekspert w produkcji ceramiki budowalnej, przedstawił interesujący wykład dotyczący zasad i technik murowania. Zaraz po tym młodzież rozpoczęła rozgrywki przygotowane przez firmę Unibep S.A. – jengę i ,,Mistrzów Budownictwa”. Duże zainteresowanie budziłu warsztaty tynkowania z gliny, gdzie nie brakowało chętnych do sprawdzenia swoich sił przy nakładaniu tynków z gliny.

9 grudnia równolegle z konkursem odbywały się szkolenia z zagadnień BIM w budownictwie i kompetencji miękkich (UNIBEP S.A).

Województwo Podlaskie było Partnerem strategicznym konkursu SkillsPoland Edycja Specjalna w Politechnice Białostockiej.

Partnerami konkurencji Murarstwo byli: Budimex, Krajowe Zrzeszenie Producentów Materiałów Budowlanych CERBUD, Grupa Unibep oraz Polski Klaster Budowlany, a partnerami medialnymi Builder, Przegląd budowlany, Materiały Budowlane.

Finały wspierało medialnie Radio Akadera i Platon TV.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli dr Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego i dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej.

Dziękujemy wszystkim osobom i partnerom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia!

Do zobaczenia za rok w Gdańsku na Euro Skills 2023!

GALERIA ZDJĘĆ