1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. Sprawna wymiana okien w termomodernizowanym budynku
Sprawna wymiana okien w termomodernizowanym budynku
0

Sprawna wymiana okien w termomodernizowanym budynku

0

Szczelność okien ma znaczenie – zwłaszcza zimą. Decydując się na wymianę stolarki z zastosowaniem płynnych membran Soudatight z Soudal Window System, nie tylko zadbamy o prawidłowego uszczelnienie złącza okiennego, ale także szybko i sprawnie przeprowadzimy niezbędne prace.

Mostki termiczne na styku okna i ściany zewnętrznej mogą generować ogromne straty ciepła, nawet jeśli zainwestujemy w energooszczędną stolarkę. Dlatego podczas wymiany okien w termomodernizowanym budynku tak istotny jest wybór nie tylko wysokiej jakości wyrobów, ale również metody ich instalacji. Soudal Window System (tzw. ciepły montaż), który stał się już standardem w nowoczesnym budownictwie, pozwala zadbać o najwyższą izolacyjność termiczną złącza okiennego, a w rezultacie podnosi panujący w pomieszczeniu komfort cieplny  i przyczynia się do znacznego obniżenia rachunków za ogrzewanie.

W Soudal Window System (SWS) do uszczelnienia styku okna i ściany wykorzystywana jest nie tylko pianka poliuretanowa (jak ma to miejsce w przypadku montażu tradycyjnego), ale również specjalne materiały paroizolacyjne. Zabezpieczają one piankę, która pełni funkcję termoizolatora, przed wnikaniem wilgoci z wnętrza pomieszczeń i zewnętrza budynku, dzięki czemu pianka nie ulega degradacji. Do ochrony pianki wykorzystywane są natomiast specjalne taśmy okienne SWS lub płynne membrany Soudatight. O ile taśmy powinny być nakładane wyłącznie na dokładnie wyrównane i ustabilizowane podłoże, o tyle aplikacja płynnych membran nie wymaga specjalnych prac przygotowawczych w tym zakresie. Stąd membrany stanowią idealne rozwiązanie podczas wymiany stolarki w starszych budynkach, w których prawidłowe przygotowanie otworów okiennych przed naklejeniem taśm bywa trudnym i czasochłonnym procesem. Firma Soudal oferuje cztery rodzaje płynnych membran do uszczelnienia złącza okiennego: Soudatight LQ (membrana wewnętrzna, którą nakłada się pędzlem malarskim), Soudatight Hybrid (membrana zewnętrzna, którą nakłada się odpowiednim pistoletem), Soudatight SP Gun (membrana wewnętrzna do natrysku, którą nakłada się za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego), Soudatight SP (membrana wewnętrzna do natrysku, którą nakłada się za pomocą agregatu natryskowego bezpośrednio z opakowania).