1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE RYNEK
  4. BERNADOVO – REALIZACJA CFE POLSKA
BERNADOVO – REALIZACJA CFE POLSKA
0

BERNADOVO – REALIZACJA CFE POLSKA

0

Bernadovo powstaje w wyjątkowym miejscu Gdyni na Wzgórzu Bernadowo, w bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W inwestycji powstanie 18 kameralnych, zaledwie 2-piętrowych budynków, w których znajdzie się 108 apartamentów o powierzchni od 43 m² do 146 m² z przestronnymi ogródkami, balkonami lub tarasami. Projekt przewiduje również podziemne hale garażowe z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi.

Mieszkańcy korzystać będą z sali klubowej, siłowni, rowerowni, stojaków na rowery przy każdym budynku, a także specjalnych punktów do mycia rowerów lub czworonożnych pupili. Ponad połowę powierzchni działki stanowił będzie las zagospodarowany alejkami spacerowymi, strefami wypoczynku, placem zabaw, tablicami dydaktycznymi, czy domkami i hotelami dla małych zwierząt, ptaków i owadów.


Bernadovo będzie inwestycją realizowaną w duchu zrównoważonego rozwoju, a w projekcie inwestycji nie zabraknie ekologicznych rozwiązań, jak zielone dachy, panele fotowoltaiczne, czy specjalnie zaprojektowany system, który pozwoli w całości wykorzystać wodę opadową. Projekt będzie zabiegał o uzyskanie certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.

Źródło: https://cfe.com.pl/realizacja/bernardovo/