1. Home
  2. WSPIERAMY
  3. 6. EDYCJA SPOT RUSZA Z ZAPISAMI!
6. EDYCJA SPOT RUSZA Z ZAPISAMI!
0

6. EDYCJA SPOT RUSZA Z ZAPISAMI!

0

9-17 lipca 2022 widzimy się w Rajcu Poduchownym (k. Radomia), aby poznać praktykę budowlaną i doświadczyć jej kolektywnie- w rodzinnej atmosferze i plenerowym klimacie. Front robót obejmuje drewnianą świetlicę harcerską w środku lasu.

Survival budowlany SPOT to kilkudniowe wydarzenie warsztatowe organizowane we współpracy z NGO i partnerami. SPOT łączy edukację z pomaganiem. Pracom budowlanym towarzyszą warsztaty kreatywne, a także integracja i wspólnie spędzony czas w plenerze.

SPOT 2022 organizowany jest wspólnie ze Stowarzyszeniem Hufiec ZHP Radom. Hufiec zajmuje się nauką i rozwojem dzieci i młodzieży, działając na terenie bazy w Rajcu Poduchownym. Przestrzeń remontowanej świetlicy, jest sercem działań ZHP.

Ten sam budynek- nowy front robót. Drewniana świetlica ulegała przez lata zniszczeniu, aż w końcu inspektor budowlany wstrzymał możliwość użytkowania budynku. Od dwóch lat harcerze wkładają energię, aby przywrócić to miejsce społeczności.

Rok temu udało się postawić ściankę karton-gips, zbudować drewniane schody, ocieplić dach oraz wypionować ścianę elewacyjną. Wszystko to wykonali dzielni Wolontariusze!

W planie tegorocznej edycji: renowacja elewacji, obróbki wewnątrz budynku i gwóźdź programu: budowa ganku z zadaszeniem przed wejściem. Poza pracami remontowymi w programie znajdą się: warsztaty outdoorowe, poranki w ruchu, szelest lasu, śpiewy przy ognisku, rodzinna atmosfera przy kawie i obiadowej wegańskiej szamie, wypady nad jezioro, tydzień w oderwaniu od reszty świata! Nie wymagamy doświadczenia w pracach budowlanych- SPOT jest po to aby się uczyć.

Zapisy do 31.05!
Zapisz się, wykonaj zadanie rekrutacyjne (mem/gif), wpłać na zrzutke i widzimy się w Rajcu!

Formularz: https://forms.gle/csjb81f3M6HABJeS6