1. Home
  2. WSPIERAMY
  3. Ostatnie dwa tygodnie na rejestrację w konkursie
Ostatnie dwa tygodnie na rejestrację w konkursie
0

Ostatnie dwa tygodnie na rejestrację w konkursie

0

Tylko do 1 kwietnia br. studenci architektury mogą zapisywać się do X edycji International VELUX Award 2022. To warunek konieczny, aby złożyć pracę konkursową w połowie czerwca. Na zwycięzców i ich opiekunów naukowych czekają atrakcyjne nagrody. Polacy już pięciokrotnie odnosili sukcesy w historii tego prestiżowego konkursu.

„Zachęcam studentów do rejestracji i stworzenia prac inspirowanych światłem dziennym. To wyjątkowa szansa na pokazanie swojej kreatywności i doskonały start dla młodego architekta. Jak w każdej edycji, liczę na mocną reprezentację z Polski” – powiedziała Monika Kupska-Kupis, główny architekt VELUX Polska.

Przebieg konkursu w pięciu krokach:

1) Rejestracja on-line do 1 kwietnia na stronie https://www.daylightandarchitecture.com/iva/ Wystarczy podać e-mail i nazwę uczelni.

2) Przygotowanie projektu w jednej z dwóch kategorii tematycznych: „Światło naturalne w budynkach” lub „Badania nad światłem naturalnym”, samodzielnie lub zespołowo, pod okiem opiekuna naukowego.

3) Złożenie pracy konkursowej do 15 czerwca 2022 r.

4) Lipiec 2022 r. – wyłonienie przez jury po dwóch regionalnych zwycięzców w każdym z pięciu regionów: 1) Europa Zachodnia, 2) Europa Wschodnia i Bliski Wschodu, 3) Ameryki, 4) Azja i Oceania oraz 5) Afryka.

W skład jury wchodzą: Fuensanta Nieto (Hiszpania), John Ronan (USA), Anupama Kundoo (Indie), Rainer Hofmann (Niemcy).

5) Prezentacje finalistów i wybór głównych zwycięzców podczas Światowego Festiwalu Architektury w Lizbonie w grudniu 2022 r.

Nagrody zostaną przyznane zarówno zespołom studenckim jak i opiekunom naukowym.

Nie przegap swoje szansy! Zarejestruj się już dziś!

Oprócz wielkiej przygody oraz prestiżu na zwycięzców czekają też nagrody pieniężne, a ich łączna pula wynosi 30 000 euro. Nagroda główna w kategorii to 5 000 euro (4000 euro dla studenta i 1 000 euro dla opiekuna), natomiast nagrody regionalne to 1 250 euro (1 000 euro dla studenta oraz 250 euro dla opiekuna).

Konkurs International VELUX Award cieszy się ogromnym zainteresowaniem a liczba studentów biorących udział w konkursie stale rośnie. Warto podkreślić, że Polacy są pod względem liczby zgłoszeń jedną z najliczniejszych grup. Od pierwszej edycji w konkursie wzięło udział ponad 10 000 studentów z blisko 800 uczelni z całego świata. W ubiegłej edycji Grand Prix zdobyli studenci z Politechniki Śląskiej: Julia Giżewska, Dominik Kowalski i Paweł Białas. Ich projekt pt. „Teatr Światła” zwyciężył w kategorii „Badania nad światłem naturalnym” i pokonał ponad 580 innych prac z całego świata. Opiekunem naukowym zespołu był dr inż. arch. Jerzy Wojewódka.