1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA DZIAŁANIA
  4. Spotkanie z autorką książki „Zdrowa Architektura”
Spotkanie z autorką książki „Zdrowa Architektura”
0

Spotkanie z autorką książki „Zdrowa Architektura”

0

Zapraszamy na spotkanie z autorką książki „Zdrowa Architektura”, dr inż. arch. Martą Promińską, które odbędzie się 20 stycznia o godzinie 15:00 na naszym Facebooku 4YoungArchitects.

Podczas spotkania poznacie definicję i cechy zdrowej architektury, a także dowiecie się jaka była ewolucja znaczenia zdrowia w historii architektury i urbanistyki i jakie są dalsze kierunki rozwoju tego aspektu. Pani Marta poruszy również zagadnienia chorób związanych z budynkami, certyfikacji wielokryterialnych oraz narzędzi projektowych do uzdrawiania budynków.

Zachęcamy do zadawania pytań pod adresem b4f@buildercopr.pl, jak również w trakcie samego spotkania na żywo.

Kilka słów o autorce – dr inż. arch. Marta Promińska, architektka, urbanistka, certyfikowany assessor LEED O+M. Absolwentka Politechniki Krakowskiej. W 2020 r. uzyskała tytuł doktora na Politechnice Śląskiej. Posiada szesnastoletnie doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem w pracach projektowych, technicznym due diligence nieruchomości oraz realizacji zrównoważonego budownictwa. Od 2013 r. przewodniczy grupie eksperckiej Środowisko i zasoby naturalne. Zrównoważony rozwój w Stowarzyszeniu Nowoczesne Budynki. Od 2016 r. aktywnie uczestniczy w pracach zespołu d.s. Środowiska i ochrony klimatu w Stowarzyszeniu Architektów Polskich. Członek Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.