1. Home
  2. DWA OBLICZA
  3. WYDARZENIA
  4. EDUKACJA Z BUILDEREM WYKŁAD BRANŻOWY SPB
EDUKACJA Z BUILDEREM WYKŁAD BRANŻOWY SPB
0

EDUKACJA Z BUILDEREM WYKŁAD BRANŻOWY SPB

0

Już 7 kwietnia 2021 (środa), o godz. 12.00 odbędzie się kolejny wykład z cyklu “Edukacja z Builderem”. DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ – wykład poprowadzi Stowarzyszenie Producentów Betonów – partner programu „Builder for the Future”.

Współpraca Stowarzyszenia Producentów Betonów oraz miesięcznika „Builder ma na celu prowadzenie działań edukacyjnych promujących wśród młodych architektów i inżynierów budownictwa wykorzystanie nowoczesnej prefabrykacji betonowej oraz możliwości realizacji budownictwa z zastosowaniem betonu komórkowego. W ramach prowadzonych działań edukacyjnych zostanie zorganizowany konkurs dla młodych architektów i inżynierów budownictwa, którego finał odbędzie się w październiku 2022 r. podczas konferencji „SPB 2022”.

7 kwietnia 2021 , godz. 12 .00
Wydział Budownictwa i Architektury
POLITECHNIKA OPOLSKA
(wykład online, na platformie ZOOM)

PANEL I

Robert Janiak, Product Manager, współpracuje z H+H Polska od 2010 roku.

Magister inżynier budownictwa – absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Poznańskiej oraz studiów podyplomowych organizowanych przez Akademię Leona Koźmińskiego w zakresie zarządzania i marketingu.

Doświadczenie zawodowe rozpoczął w 1997 roku jako asystent projektanta konstrukcji budowlanych. Od 1998 roku nieprzerwanie przez 23 lata związany z firmami z branży produkcji materiałów budowlanych, m.in. Xella Polska (Ytong, Silka), Saint-Gobain (Rigips), TIM-EX (podłogi podniesione). Od 2014 odpowiedzialny za product management H+H Polska. Prywatnie pasjonat siatkówki, miłośnik dobrej lektury i filmu.

GODZ. 10.00 – 10.40         „Autoklawizowany Beton Komórkowy – wszechstronny materiał do budowy ścian”

wykład poprowadzi: Robert Janiak, mgr inż. budownictwa

GODZ. 10.40 – 10.50         podsumowanie i pytania do eksperta

ZAGADNIENIA PRZEDSTAWIONE PODCZAS WYKŁADU:
– Wynalezienie betonu komórkowego
– Z czego jest produkowany ABK
– Właściwości betonu komórkowego
– Popularność betonu komórkowego
– Krótka historia wyrobów z betonu komórkowego od bloczka do ścian prefabrykowanych oraz zatoczenia koła
i ponownej drogi do bloczka do systemu tradycyjnego budowania (a nawet do gotowości branży ABK do ponownej epoki prefabrykacji)
– Obecnie oferowane wyroby / systemy
– Przykłady realizacji budynków
– Beton komórkowy a BIM

PANEL II

Łukasz Kwiatkowski – Kierownik Laboratorium Betard. Z firmą związany od 2016 roku. Absolwent Politechniki Opolskiej. Wcześniej pracował w biurze projektowym Pronabud.  W życiu wyznaje zasadę: „Jeżeli stoisz w miejscu to się cofasz”. Uważa, że najważniejszą rzeczą w pracy zawodowej jest możliwość rozwijania swoich umiejętności i poszerzania wiedzy.

 

GODZ. 10.50 – 11.30         „Prefabrykacja betonowa w budownictwie mieszkaniowym”

wykład poprowadzi: Łukasz Kwiatkowski, mgr inż. budownictwa

GODZ. 11.30 – 11.40         podsumowanie i pytania do eksperta

ZAGADNIENIA PRZEDSTAWIONE PODCZAS WYKŁADU:
– Historia prefabrykacji betonowej
– Zalety prefabrykacji
– Parametry techniczne
– Elementy budynku mieszkalnego
– Montaż
– Wykończenie
– Koszty
– Ekologia
– Kierunki rozwoju

Podczas wykładu każdy uczestnik będziecie miał możliwość zadawania pytań i dyskusji  z prowadzącymi na temat prezentowanej tematyki.  ZAPRASZAMY DO PRZYGOTOWANIA PYTAŃ I AKTYWNOŚCI PODCZAS WYKŁADU.

Wykłady mają charakter zamknięty, dlatego zapraszamy do kontaktu uczelnie i koła naukowe zainteresowane zorganizowaniem wykładów branżowych.

Kontakt: b4f@buildercorp.pl