1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE DZIAŁANIA
  4. DMI ONLINE Z UNIBEP
DMI ONLINE Z UNIBEP
0

DMI ONLINE Z UNIBEP

0

Proces rekrutacji od kuchni – Grupa Unibep.

Masz już napisane konkretne CV, wysyłasz je do pracodawcy i czekasz aż do Ciebie zadzwonią. Tak wygląda perspektywa kandydata. A jak proces rekrutacji wygląda do kuchni?

W pierwszej kolejności CV trafia do systemu rekrutacyjnego, który zbiera aplikacje oraz dane zawarte w formularzu rekrutacyjnym. Ważne aby rzetelnie wypełnić formularz, ponieważ nam rekruteram daje to więcej informacji o kandydacie. Kiedy CV jest już w systemie możemy je przeczytać i ocenić. Ocena ma na celu dopasowanie kwalifikacji i umiejętności zawartych w życiorysie z kwalifikacjami i umiejętnościami, które są kluczowe na danym stanowisku.

Jak już wybierzemy idealnie dopasowanych kandydatów to kontaktujemy się z nimi telefonicznie, aby dopytać się o różne kwestie np. w CV widnieje miejsce zamieszkania Poznań a ktoś aplikuje do pracy w Warszawie, dopytujemy, czy nie pomyłka, czy też planuje relokację; oraz aby zaprosić na spotkanie rekrutacyjne. Spotkania umawiamy uwzględniając potrzeby kandydata, ale także dbamy o to, aby nie przekraczać swoich godzin pracy. W moim przypadku wiele rozmów mam w godzinach porannych 7-8 rano (chyba inżynierowie lubią wcześnie wstawać 😉).

Podczas spotkania rekrutacyjnego staramy się, aby kandydat poczuł się swobodnie, aby nasza rozmowa była dialogiem, nie przepytywaniem w atmosferze egzaminu. Kawa, herbata czy woda to podstawa tej rozmowy. W trakcie spotkania rozmawiamy o doświadczeniu kandydata – możesz się on pochwalić swoimi obowiązkami, sukcesami oraz pokazać, że potrafi wyciągać wnioski z porażek.  Może on być pewien, że pozna pełen zakres obowiązków na danym stanowisku, hierarchię w danym dziale czy na budowie. Weryfikujemy również wiedzę techniczną, a czasem prosimy kandydata o wykonanie krótkiego zadania.

Spotkanie rekrutacyjne to również czas dla kandydata – może on zadawać pytania, doprecyzowywać zakres obowiązków itp. Podczas tego spotkanie nie ma głupich pytań. Nam, jako pracodawcy zależy na tym, aby zatrudnić pracownika na dłużej, więc chcemy, aby wszelkie wątpliwości zostały już na tym etapie rozwiane.  Spotkanie zazwyczaj kończymy posumowaniem – pytaniem o oczekiwania finansowe, dyspozycyjność oraz informujemy jak wygląda dalszy proces rekrutacji.

W Grupie Unibep dbamy o wysoki standard rekrutacji, więc po każdym spotkaniu przesyłamy do kandydatów ankietę, w której pytamy o wrażenia ze spotkania. Zależy nam, aby kandydat ją wypełnił, ponieważ dzięki temu feedbackowi możemy poprawić nasze działania i dopasować je do oczekiwań kandydatów.

Czas oczekiwania na odpowiedź po rozmowie rekrutacyjnej to około dwóch tygodni – czasem dłużej (jest to uzależnione od procesu). Czas ten wynika z faktu, że rekomendację kandydatów przesyłamy do osób decyzyjnych, dla których bezpośrednio dany kandydat będzie pracował. Jak otrzymamy informację od osoby decyzyjnej to albo zapraszamy kandydata do II etapu (spotkanie z bezpośrednim przełożonym) albo składamy  ofertę pracy lub dziękujemy mu za proces rekrutacji. Staramy się przekazywać systematycznie odpowiedzi po rozmowach, ale jesteśmy tylko ludźmi i czasem nam to umyka w natłoku pracy.

Masz pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji? Zapraszam na dyżury rekrutacyjne. Możesz do nas napisać za pośrednictwem Messengera na Facebooku Grupa Unibep Kariera (https://www.facebook.com/Grupa-Unibep-Kariera-111589247003530/). Jesteśmy dla Was dostępni w każdy wtorek w godzinach 13:00 – 15:00.