Home YOUNG ENGINEERS YE DZIAŁANIA DMI ONLINE Z SELENĄ
DMI ONLINE Z SELENĄ
0

DMI ONLINE Z SELENĄ

0

Produkty do „szybkiego budowania” spełniają obecne wymagania wykonawców, którzy cenią sobie zaawansowane technologicznie produkty – cechujące się łatwiejszą i o wiele szybszą aplikacją niż tradycyjne rozwiązania.

Maciej Bednarek
Senior Marketing Manager Selena SA

 

Joanna Kochańska: Selena jest prekursorem i liderem innowacyjnych rozwiązań w zakresie chemii budowlanej. Co aktualnie może zaproponować wykonawcom, którzy szukają profesjonalnych, trwałych i zarazem szybko działających środków chemii budowlanej w zakresie m.in. suchej zabudowy?
Maciej Bednarek, Senior Marketing Manager Selena SA: Stale udoskonalamy nasze produkty, odpowiadając na oczekiwania wykonawców, dla których jakość, trwałość produktów i krótki czas realizacji są priorytetami. Produkty Seleny umożliwiają szybkie budowanie – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Firma dynamicznie rozwija się bowiem na rynkach międzynarodowych – sprzedaje do ok. 80 krajów na całym świecie. W tym roku Selena zaprezentowała nowy pianoklej do płyt G-K Tytan Professional, który ma szansę stać się hitem na rynku.

J.K.: Dlaczego klej Tytan Professional jest produktem przełomowym?
M.B.: Klej do G-K należy do tzw. szybkich produktów. Został stworzony jako odpowiedź na potrzeby rynku, zwłaszcza wykonawców. Jest bardzo wygodny w nakładaniu, a dzięki jego użyciu montaż jest dużo łatwiejszy. Unikalna technologia 3D CONTROL umożliwia precyzyjne i kontrolowane stosowanie – daje możliwość poziomowania i korygowania ustawienia płyty poprzez łagodne dociskanie oraz ustawiania płyt do powierzchni o nierównościach do 20 mm. Zdecydowaną przewagą pianokleju jest jego wydajność i szybka aplikacja – dzięki jego zastosowaniu wykonawca może w 2 godziny wykonać pracę, która standardowo zajęłaby mu nawet 6 godzin. Rozwiązania umożliwiające „szybkie budowanie” pozwalają wykonać więcej pracy w krótszym czasie. Selena posiada w swojej ofercie wiele produktów, które wymiernie wpływają na krótszy czas wykonania robót, a co za tym idzie, obniżają koszty inwestycji.

Zdecydowaną przewagą pianokleju jest jego wydajność i szybka aplikacja – dzięki jego zastosowaniu wykonawca może w 2 godziny wykonać pracę, która standardowo zajęłaby mu nawet 6 godzin.

J.K.: Czym Tytan Professional wyróżnia się na tle innych klejów? Jakie są najważniejsze właściwości techniczne produktu?
M.B.: Klej jest trzy razy szybszy w stosowaniu niż klej gipsowy i niemal natychmiast gotowy do użycia (bez konieczności wcześniejszego przygotowania produktu, jak w przypadku klejów gipsowych). Kolejną zaletą produktu Tytan Professional jest szybki chwyt początkowy, możliwość obróbki już po 30 minutach, łatwe poziomowanie oraz doskonała przyczepność do większości materiałów. Pianoklej do G-K umożliwia pokrycie nawet do 10 m2 (czyli powierzchni równej 3 standardowym płytom G-K), a przy tym wykonawca pracuje bez pyłu i kurzu. Temperatura aplikacji to od +5 do +30°C, a czas korekty – 5–6 minut. Produkt posiada wysoką gęstość, co umożliwia m.in. korygowanie nierówności ścian. W porównaniu do tradycyjnych zapraw klejowych pianoklej wykazuje 2 razy większą wydajność, dzięki czemu znacząco wpływa na koszt inwestycji. Mimo iż cena na półce w porównaniu z kosztem zakupu kleju gipsowego wydaje się wyższa, w końcowym rozrachunku pozwala na wymierne oszczędności. Produkt posiada klasę emisji M1. Został wyprodukowany przy użyciu trwałej technologii poliuretanowej.

J.K.: Gdzie znajduje zastosowanie Tytan Professional?
M.B.: Produkt pozwala na pełną kontrolę podczas przyklejania płyt gipsowo-kartonowych, włóknisto-cementowych, cementowych, magnezowych i drewnopodobnych(OSB/3) do rozmaitych podłoży chłonnych i niechłonnych, w tym podłoży z betonu zwykłego, autoklawizowanego betonu komórkowego, cegły ceramicznej, cegły silikatowej, płyt drewnopodobnych (OSB/3) oraz płyt z białego i grafitowego polistyrenu ekspandowanego (EPS). Doskonale sprawdza się np. do płytek i lamperii.

J.K.: Jak klej zachowuje się podczas pracy?
M.B.: Klej jest bardzo wygodny w nakładaniu, a dzięki jego użyciu montaż jest dużo łatwiejszy. Klej nakłada się bez żadnych trudności, choć wymaga to zmiany dotychczasowych nawyków związanych z aplikacją. Nie jest już konieczne używanie siły podczas mocowania płyt, a praca wymaga jedynie delikatnej korekty, bez ryzyka związanego ze zbyt wczesnym utwardzeniem się preparatu.

Wykonawcy chwalą sobie czystą i wygodną pracę z produktem. Podczas aplikacji pianokleju wystarczy tylko pistolet i czyścik, unika się też noszenia ciężkich worków z klejem gipsowym oraz kosztów transportu. Produkty do „szybkiego budowania” spełniają obecne wymagania wykonawców, którzy cenią sobie zaawansowane technologicznie produkty – cechujące się łatwiejszą i o wiele szybszą aplikacją niż tradycyjne rozwiązania.

 

 

open