1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. SYSTEM PLATFORM I DOSTĘPU PLATINUM 100 FIRMY HÜNNEBECK
SYSTEM PLATFORM I DOSTĘPU PLATINUM 100 FIRMY HÜNNEBECK
0

SYSTEM PLATFORM I DOSTĘPU PLATINUM 100 FIRMY HÜNNEBECK

0

PLATINUM 100 to nowy system platform i dostępu, który spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa w pracy z deskowaniami.

Platformy PLATINUM® 100 to kompletny system umożliwiający bezpieczny dostęp oraz wykonywanie prac na deskowaniach (np. nadbudowa i łączenia płyt), a na najwyższym poziomie szalunku spełniający również funkcję pomostu betoniarskiego. System składa się zaledwie z kilku podstawowych elementów: platform o szerokościach 240, 180 oraz 120 cm ze zintegrowanymi wspornikami, balustradami i samozamykającymi się włazami, podestów łączących, drabin oraz opcjonalnymi balustradami bocznymi i przednimi opuszczanymi.

Bezpieczny i kompletny ciąg komunikacyjny
Aby zwiększyć bezpieczeństwo i skrócić czas montażu, platformy mocowane są do leżących paneli deskowania ściennego, a następnie całe jednostki ustawiane są w miejscu docelowym przy użyciu żurawia. W początkowej fazie montażu, platforma robocza jest zabezpieczona z przodu dzięki wewnętrznej balustradzie opuszczanej. B ezpośrednio p o u stawieniu p łyt i z akotwieniu podpór pionujących, system zapewnia pełne zabezpieczenie przed upadkiem we wszystkich kierunkach. W trakcie przenoszenia jednostek balustrady boczne zabezpieczone są przed wypadnięciem bądź podniesieniem specjalną blokadą zabezpieczającą. Wolne przestrzenie między platformami można szybko i bezpiecznie przekryć uzupełniającymi podestami łączącymi dzięki czemu łatwo uzyskać ciągłość podestów na deskowaniu – w tym również na narożnikach wewnętrznych, zewnętrznych i ukośnych oraz od strony zastawki czołowej. Systemowe drabiny umożliwiają również komunikację pionową na ścianach do 8 metrów, a same platformy mogą być bezpośrednio łączone z podporami pionującymi Hünnebeck.

Dwa poziomy platform PLATINUM® 100

Wszechstronność
Platformy PLATINUM® 100 są kompatybilne z systemowym deskowaniem ściennym MANTO®. Wsporniki platform można montować w różnych miejscach do konstrukcji szalunku, zarówno w pionowym, jak i poziomym ułożeniu płyt. Dzięki temu oraz szerokiemu zakresowi elementów kompensacyjnych (podestów uzupełniających, standardowych wsporników podestów czy elementów drewnianych) system można dostosować do dowolnej geometrii wznoszonych budynków. Platformy można ponadto uzupełnić systemem zabezpieczeń krawędziowych PROTECTO®, co znacząco poszerza ich możliwości i pozwala dostosować je do każdych warunków pracy.