Home Aktualności POLBRUK SA JEST SPONSOREM GŁÓWNYM FESTIWALU SPORTÓW PLAŻOWYCH 2019 W KIELCACH
POLBRUK SA JEST SPONSOREM GŁÓWNYM FESTIWALU SPORTÓW PLAŻOWYCH 2019 W KIELCACH
0

POLBRUK SA JEST SPONSOREM GŁÓWNYM FESTIWALU SPORTÓW PLAŻOWYCH 2019 W KIELCACH

0

Firma Polbruk SA jest Sponsorem Głównym Festiwalu Sportów Plażowych, który odbywa się w dniach od 17 sierpnia do 1 września 2019r. w Kielcach. Jest to jedyne wydarzenie tego rodzaju w Polsce.

W centrum Kielc zbudowana została ogromna arena sportowa, na której znajdują się boiska z kwarcowym piaskiem oraz trybuny dla ponad 300 osób. Podczas festiwalu rozgrywanych jest pięć turniejów ogólnopolskich: w beach soccer mężczyzn, siatkówkę plażową kobiet i mężczyzn oraz piłkę ręczną plażową kobiet i mężczyzn. W rozgrywkach biorą udział najlepsi zawodnicy z całej Polski.  Sporty plażowe cieszą się coraz większą popularnością. Siatkówka plażowa od 1996 roku jest dyscypliną olimpijską, a beach soccer rozgrywany jest podczas igrzysk europejskich.

Poza głównymi turniejami na wszystkich kibiców i uczestników festiwalu czeka moc atrakcji i szereg imprez towarzyszących dla dzieci i młodzieży. W ramach festiwalu organizowany jest Młodzieżowy Festiwal Sportów Plażowych w siatkówkę plażową i beach soccer dziewcząt oraz chłopców. Z myślą o najmłodszych kluby sportowe PGE VIVE Kielce i KS GEMIK Kielce przygotowały specjalne zajęcia.  W czasie festiwalu dzieci z domu dziecka mają wyjątkową okazję potrenować z mistrzem Pawłem Zagumnym – byłym utytułowanym siatkarzem, reprezentantem Polski, mistrzem świata i czterokrotnym olimpijczykiem! Program przewiduje również Turniej piłki nożnej plażowej dla osób niepełnosprawnych.

„Jesteśmy dumni, że mogliśmy zostać Sponsorem Głównym Festiwalu Sportów Plażowych 2019 w Kielcach. Sport w naszej strategii odgrywa bardzo ważną rolę. Jako lider rynku czujemy się odpowiedzialni za wspieranie dyscyplin, które pozytywnie wpływają na Polaków oraz promowanie amatorskiego sportu i aktywnego stylu życia. Z tego właśnie powodu chętnie angażujemy się w takie inicjatywy. Niezmiernie ważne jest też dla nas propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, a Festiwal Sportów Plażowych 2019 doskonale łączy oba cele. Serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania i uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu” –  mówi Mariusz Ferenc, Prezes Zarządu Polbruk SA.

Organizatorem imprezy jest Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych, Urząd Miasta Kielce oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Wydarzenie objęte zostało Patronatem Honorowym przez Prezydenta Kielc – Bogdana Wentę.

open