1. Home
  2. Z STARE KATEGORIE
  3. ENGINNERS
  4. ZRÓWNOWAŻONE BUDYNKI BIUROWE. PROJEKTOWANIE. UWARUNKOWANIA PRAWNE. ROZWIĄZANIA TECHNOLOGICZNE
ZRÓWNOWAŻONE BUDYNKI BIUROWE. PROJEKTOWANIE. UWARUNKOWANIA PRAWNE. ROZWIĄZANIA TECHNOLOGICZNE
0

ZRÓWNOWAŻONE BUDYNKI BIUROWE. PROJEKTOWANIE. UWARUNKOWANIA PRAWNE. ROZWIĄZANIA TECHNOLOGICZNE

0

Działalność człowieka zazwyczaj destrukcyjnie wpływa na środowisko naturalne.

Dotyczy to również procesu projektowania, wznoszenia i użytkowania budynków. Stosukowo mało osób zwraca uwagę na ten problem i stara się mu przeciwdziałać. Tymczasem, inwestując w budynki zrównoważone, których koszty budowy są nieco wyższe w stosunku do tradycyjnych, możemy ten niekorzystny wpływ ograniczyć. Jednocześnie trzeba pamiętać, że budynki są eksploatowane przez długi okres, stąd wszelkie korzyści wynikające z podnoszenia ich standardów należy rozważać w perspektywie wielu lat.

W Polsce obserwowane jest od kilku lat rosnące zainteresowanie budownictwem zrównoważonym. Dotyczy to w szczególności budynków komercyjnych, gdzie uzyskanie odpowiedniego standardu jest często głównym kryterium inwestycji. Również najemcy wybierają budynki zrównoważone, ponieważ charakteryzują się one wysoką jakością, małymi kosztami użytkowania, ekologicznymi rozwiązaniami, wysokim komfortem i prestiżem. Niestety, wiedza na temat projektowania budynków zrównoważonych jest w Polsce ciągle niewielka. Brakuje literatury omawiającej to tematykę w sposób kompleksowy i praktyczny.

Niniejsza publikacja:

  • szczegółowo omawia poszczególne etapy projektowania biurowych budynków zrównoważonych,
  • przedstawia rozwiązania oraz narzędzia istniejące na rynku polskim, odpowiednie dla krajowych uwarunkowań prawnych i klimatycznych
  • zawiera przykłady modelowych realizacji.

Proponowana książka jest przeznaczona dla specjalistów zajmujących się w budownictwem zrównoważonym: architektów, projektantów i doradców energetycznych oraz inwestorów zainteresowanych realizacją takich obiektów. Publikacja może być jednocześnie wykorzystywana jako podręcznik dla studentów kierunków takich jak: budownictwo, architektura i inżynieria środowiska.

W Polsce obserwowane jest od kilku lat rosnące zainteresowanie budownictwem zrównoważonym. Dotyczy to w szczególności budynków komercyjnych, gdzie uzyskanie odpowiedniego standardu jest często głównym kryterium inwestycji. Również najemcy wybierają budynki zrównoważone, ponieważ charakteryzują się one wysoką jakością, małymi kosztami użytkowania, ekologicznymi rozwiązaniami, wysokim komfortem i prestiżem. Niestety, wiedza na temat projektowania budynków zrównoważonych jest wciąż znikoma. Brakuje literatury omawiającej tę tematykę w sposób kompleksowy i praktyczny.

Niniejsza publikacja:

◆ dokładnie omawia poszczególne etapy projektowania biurowych budynków zrównoważonych,

◆ przedstawia rozwiązania oraz narzędzia istniejące na rynku polskim, odpowiednie dla krajowych uwarunkowań prawnych i klimatycznych,

◆ zawiera przykłady modelowych realizacji.

Książka przeznaczona jest dla specjalistów zajmujących się budownictwem zrównoważonym: architektów, projektantów i doradców energetycznych oraz inwestorów zainteresowanych realizacją takich obiektów. Może być jednocześnie wykorzystywana jako podręcznik dla studentów takich kierunków jak: budownictwo, architektura i inżynieria środowiska.

Publikacja powstała we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Dodatkowe informacje