Home Z STARE KATEGORIE Nauka ZEJŚCIE POD ZIEMIĘ. CZĘŚĆ 1
ZEJŚCIE POD ZIEMIĘ. CZĘŚĆ 1
0

ZEJŚCIE POD ZIEMIĘ. CZĘŚĆ 1

0

Technologie. Bezpieczne budowanie coraz głębszych części podziemnych budynków lub całych obiektów usytuowanych pod poziomem terenu jest związane z nowymi rozwiązaniami technologicznymi i innowacyjnymi metodami budowy.

To z kolei wymaga stosowania nowoczesnych sposobów rozpoznania podłoża oraz zaawansowanych metod obliczeniowych.

Tytułowe „zejście pod ziemię” budynków w miastach stało się dzisiaj standardem zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w przypadku budynków użyteczności publicznej.

Dlaczego?
Szukanie dodatkowej powierzchni i przestrzeni w części podziemnej wynika z wielu czynników. Pierwszy i podstawowy powód to konieczność zapewnienia miejsc parkingowych mieszkańcom lub użytkownikom obiektu – najemcom powierzchni biurowej. Obecnie projektuje się 5, a nawet i 6 kondygnacji podziemnych przeznaczonych na garaże oraz wyposażenie techniczne (zbiorniki przeciwpożarowe, podszybia windowe, magazyny). Przy lokalizowaniu tego typu obiektów w zwartej, często zabytkowej tkance miejskiej konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania projektowanego budynku oraz jego sąsiadów. Taka sytuacja często wymaga stosowania nowych, niekonwencjonalnych technologii budowy.

CZYTAJ DALEJ >>

open