Home Bez kategorii KRZYSZTOF SOBIERAJ – MAMY SWÓJ WKŁAD
KRZYSZTOF SOBIERAJ – MAMY SWÓJ WKŁAD
0

KRZYSZTOF SOBIERAJ – MAMY SWÓJ WKŁAD

0

Po 25 latach obecności na rynku Profix stoi na podium największych firm narzędziowych w Polsce. Teraz bierze na cel bezpieczeństwo pracy i z zaangażowaniem rozwija markę Lahti Pro. Swoimi spostrzeżeniami dzieli się z nami Krzysztof Sobieraj, Prezes Zarządu Profix.

 W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia działalności na rynku. To dobry moment, aby podzielić się naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi zmian, jakie w tym czasie w tej branży miały miejsce. Niewątpliwie te 25 lat to czas niezwykle dynamicznych przemian polskiej gospodarki. Kiedy spojrzymy na polskie budowy z początku lat 90. i odniesiemy je do dzisiejszego obrazu, na pewno zwrócimy uwagę na dość słabe wyposażenie pracownika w profesjonalny sprzęt. W tym okresie stosowano narzędzia podstawowe, natomiast narzędzi przeznaczonych do prac specjalistycznych było bardzo mało. Uwagę zwracał również wygląd pracowników. W tamtych czasach nie było mowy o jednorodnym sposobie ubioru, a środki ochrony indywidualnej stosowane były rzadko. Pracowano głównie w sfatygowanych ubraniach, a pojęcie „ubranie robocze” kojarzone było z czymś niemodnym, zniszczonym, czymś z reguły gorszym. Polski budowlaniec nie czuł potrzeby dbania o wizerunek i pod tym względem bardzo odstawał od zachodnich standardów. Obecnie różnicy tej nie widać. Cieszy nas fakt, że mamy w tym swój udział. Dzięki naszym narzędziom Polakom pracuje się łatwiej, wygodniej i szybciej. Natomiast nasza odzież robocza sprawia, że fachowcy prezentują się tak, jak przystało na profesjonalistów – bezpiecznie, a jednocześnie modnie. W niczym nie ustępują swoim zachodnim odpowiednikom. To pokazuje, że jako firma odnieśliśmy też sukces w wymiarze społecznym i mamy swój wkład w dokonania polskiej gospodarki, czego najlepszym dowodem jest odznaka honorowa za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczpospolitej, którą otrzymaliśmy z rąk ministra gospodarki w 2015 roku.
25 lat obecności na rynku to czas poszukiwań sprawdzonych rozwiązań. Od pierwszych dni koncentrujemy się na jakości produktu jako centralnym punkcie naszych działań. W tej kwestii nie ma mowy o żadnym kompromisie. Nasze narzędzia mają po prostu być dobre, czyli zrobione rzetelnie i z materiałów najwyższej jakości. Wizerunek marki Proline był i cały czas jest budowany przez pozytywne doświadczenia użytkowników. Nie ma dla mnie przyjemniejszego widoku, jak fachowiec ubrany w odzież ochronną Lahti Pro i pracujący narzędziami Proline. Z takimi obrazami spotykam się bardzo często. Nasze narzędzia pracują na budowach, w zakładach przemysłowych, warsztatach samochodowych. Są również w torbach narzędziowych, notabene też naszej marki, serwisantów i „złotych rączek”. Jeśli po nasze narzędzia sięgają profesjonaliści, którzy pracują nimi zawodowo – to służy to za najlepszą rekomendację.
W ciągu 25 lat Profix z kilkuosobowej działalności gospodarczej przekształcił się w średniej wielkości firmę, która zatrudnia przeszło 200 osób. Powołaliśmy do życia pięć marek własnych, jesteśmy właścicielem nowoczesnego centrum logistyczno-handlowego, które, obok rynku detalicznego, pozwala nam zaopatrywać pośrednio i bezpośrednio wszystkie segmenty rynku – w tym także duże przedsiębiorstwa budowlane oraz zakłady produkcyjne.
Dziś odważnie patrzymy w przyszłość. Inwestujemy w rozbudowę naszego centrum handlowo-dystrybucyjnego. Jeszcze w tym roku zwiększymy jego powierzchnię do blisko 2 hektarów. Da nam to możliwość dalszego rozwoju naszej oferty, rozszerzania asortymentu i pozwoli na jeszcze lepszą obsługę naszych partnerów handlowych.


KRZYSZTOF SOBIERAJ
Ukończył studia techniczne oraz studia podyplomowe handlu zagranicznego. W branży narzędziowej pracuje od 1980 r. Jego doświadczenie zawodowe związane jest ze sprzedażą różnych grup narzędzi, począwszy od narzędzi przemysłowych i obrabiarek, a skończywszy na narzędziach ręcznych. Przez wiele lat pracował w Wielkiej Brytanii. Od ponad 30 lat piastuje różne funkcje menadżerskie. Od 2000 r. zasiada w zarządzie Profix.

open