1. Home
  2. Bez kategorii
  3. XV EDYCJA KAMPANII „DOBRY BETON”
XV EDYCJA KAMPANII „DOBRY BETON”
0

XV EDYCJA KAMPANII „DOBRY BETON”

0

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce już po raz 15 wręczyło certyfikaty DOBRY BETON. Uroczysta gala finałowa odbyła się w warszawskim w Centrum Olimpijskim PKOl 26 kwietnia 2018 roku.

W zmaganiach tegorocznej edycji Znaku Jakości DOBRY BETON wystartowało 18 wytwórni betonu towarowego z czego 13 to nowicjusze, którzy poddają się procesowi certyfikacji po raz pierwszy, a 5 wytwórni prolonguje to wyróżnienie na kolejny okres. Podstawowym przesłaniem tegorocznej kampanii było potwierdzenie wysokich standardów jakościowych produkcji mieszanki betonowej, co jest szczególnie istotne w związku z urzędowym przyznaniem betonowi towarowemu statusu wyrobu budowlanego – z obowiązkiem posiadania certyfikatu ZKP, począwszy od dnia 1 stycznia 2019 r. Audyt z zakresu jakości można traktować zatem, jako audyt wstępny weryfikujący poziom przygotowania wytwórni przed obowiązkową certyfikacją ZKP. W XV edycji DOBREGO BETONU oceniano kompetencje wytwórni w trzech obszarach: jakości, bhp i ochrony środowiska.
Nowa formuła kampanii Znaku Jakości DOBRY BETON staje się  wsparciem dla producentów chcących spełnić wymagania w zakresie BHP jakie coraz już częściej stawiają przed dostawcami surowców i usług oraz przed podwykonawcami firmy budowlane realizujące inwestycje zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. Jednocześnie przygotowuje również podmioty naszej branży do zapowiadanego przez kolejne rządy wprowadzenia „zielonej certyfikacji” w obszarze budownictwa.