Home Bez kategorii NOWE OBLICZE WADOWICKIEJ
NOWE OBLICZE WADOWICKIEJ
0

NOWE OBLICZE WADOWICKIEJ

0

W ubiegłym tygodniu Grupa BUMA zakończyła prace związane z elewacją pierwszego z trzech budynków kompleksu biurowego Wadowicka 3. Od strony Ronda Matecznego można już podziwiać efektowną, nowoczesną bryłę.

Budynek jest całkowicie przeszklony, roztacza się z niego widok na Wawel, zakole Wisły oraz zabytkowe Podgórze z Kopcem Krakusa.

Autorem projektu jest uznana pracownia architektoniczna Medusa Group. Architektura jest bardzo współczesna i powściągliwa, jednak poprzez zmianę kąta poszczególnych części fasady osiągnęliśmy  efekt oryginalności i niepowtarzalności. Szklane tafle odbijają w sposób nieoczekiwany otoczenie, przez co fasady pomimo powtarzalności są wyjątkowe i zmienne – mówi architekt Łukasz Zagała .

Ulica Wadowicka ma dla nas szczególne znaczenie, tutaj Grupa BUMA zrealizowała swój pierwszy obiekt biurowy. Cieszymy się, że nasza kolejna inwestycja – Wadowicka 3 elegancją architektury uzupełnia wielkomiejski charakter okolicy – mówi Prezes Grupy BUMA – Konrad Dziewoński.

Lokalizacja inwestycji w sąsiedztwie Ronda Matecznego gwarantuje doskonały dojazd środkami komunikacji miejskiej, dogodne połączenie z Autostradą A4 czy lotniskiem Balice. Liczne ścieżki rowerowe umożliwiają komfortowy dojazd rowerzystom, dla których w budynku zaprojektowano specjalne szatnie z prysznicami oraz stację serwisową. To jedno z wielu udogodnień dla najemców, jakie przyszli użytkownicy znajdą na Wadowickiej 3. Całość zaprojektowana została z uwzględnieniem najwyższych standardów norm ekologicznych zgodnie z wymaganiami BREEAM. Inwestycja obejmuje 3 budynki o łącznej powierzchni 31 tys. m2, budowa pierwszego z nich zakończy się w III kw. br.

open