1. Home
  2. Bez kategorii
  3. REMONT MOSTU W OBORNIKACH
REMONT MOSTU W OBORNIKACH
0

REMONT MOSTU W OBORNIKACH

0

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu podpisała kontrakt na remont mostu prowadzącego przez rzekę Wartę w miejscowości Oborniki. Termin realizacji inwestycji planowany jest na październik 2019 r. Koszt realizacji zadania wyniesie blisko 12 mln zł netto.

Kontrakt ze Spółką STRABAG został podpisany 26 marca br.

By mógł powstać nowy obiekt, najpierw trzeba będzie zaprojektować i wybudować most zastępczy. W tym czasie ruch na dużym moście pozostanie bez zmian. Dopiero w 2019 r., kiedy tymczasowy, składany obiekt będzie gotowy, rozpoczną się prace związane z rozbiórką i remontem dużego mostu.

Most po remoncie będzie miał zwiększoną nośność do klasy B, 168 metrów długości i dwa pasy po 3,5 m. Szerokość chodników zwiększy się o 20 cm z każdej strony i wyniesie po 1,59 m. W ramach zadania STRABAG wykona prace rozbiórkowe, elektryczne, roboty związane z ułożeniem nowej płyty żelbetowej i montażem nowych balustrad. Ułoży również nową nawierzchnię, wykona bariery ochronne i montaż kolektorów odwodnienia. Remontowi podlegać będą także odcinki drogi przylegające do mostu, które ze względu na remont przyczółków i dostosowanie do niwelety na moście będą wymagały rozbiórki. Długość remontowanego odcinka drogi wynosi 205 m.

STRABAG od ponad 30 lat związany jest z budownictwem mostowym. Jedno z ostatnich najgłośniejszych w Polsce przedsięwzięć inżynierii mostowej – przeprawa przez rzekę Wisłę w Krakowie, także w całości jest dziełem specjalistów firmy STRABAG. Był to najtrudniejszy element drogi S7 na odcinku węzeł Rybitwy – węzeł Igołomska. To również projekt innowacyjny, w którym zastosowano nowatorskie rozwiązania techniczne w zakresie konstrukcji nośnej oraz nawierzchni. Do ostatnich realizacji firmy STRABAG należą także m.in. 750-metrowy most w ciągu trasy S5 na odcinku od Korzeńska do Widawy, most przez rzekę Odrę w ramach budowy drogi ekspresowej S-3 Sulechów – Nowa Sól, odcinek I oraz przebudowa mostu w Malborku.

Fakty

JEDNOSTKA STRABAG: Dyrekcja Budownictwo Mostowe

WARTOŚĆ ZLECENIA: 11,9 mln PLN netto

UDZIAŁ STRABAG: 100%

TERMIN REALIZACJI: 4/18 – 10/19

ZAMAWIAJĄCY: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad


STRABAG SE jest europejskim koncernem budowlanym, liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym. Działalność STRABAG obejmuje pełen zakres usług budowlanych, wykwalifikowaną kadrę inżynierską, wysokiej jakości materiały budowlane oraz najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa realizacja inwestycji – terminowo, na najwyższym poziomie pod względem jakości i w najlepszej cenie. STRABAG korzysta z całej gamy usług oferowanych przez wyspecjalizowane spółki koncernowe, które przejmują odpowiedzialność za ich wykonanie, generując w ten sposób wartość dodaną dla swoich Klientów. Dzięki zaangażowaniu 73 tys. pracowników STRABAG SE osiąga roczne obroty w wysokości około 14 mld EUR. Koncern rozszerza swoją działalność daleko wykraczającą poza granice Austrii i Niemiec. Za pośrednictwem sieci należących do niego spółek jest obecny w wielu krajach europejskich i coraz częściej reprezentowany na innych kontynentach. Więcej informacji jest dostępnych na www.strabag.com.

Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ok. 5 tys. pracowników, roczne obroty Grupy wynoszą ponad 900 mln EUR.

Więcej informacji jest dostępnych na www.strabag.pl