1. Home
  2. Bez kategorii
  3. DOM OPTYMALNY ROBERTA KONIECZNEGO JUŻ WKRÓTCE POD KLUCZ
DOM OPTYMALNY ROBERTA KONIECZNEGO JUŻ WKRÓTCE POD KLUCZ
0

DOM OPTYMALNY ROBERTA KONIECZNEGO JUŻ WKRÓTCE POD KLUCZ

0

Dom Optymalny w Radosławicach pod Pszczyną znalazł się już w ofercie biura nieruchomości. Założeniem projektu cenionego architekta było stworzenie oszczędnego w utrzymaniu, ekologicznego budynku o ponadczasowej formie i bezkonkurencyjnej wygodzie mieszkania.

W celu pełnej realizacji tej koncepcji inwestor zaprosił do współpracy wiodących producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych oraz pionierów nowych technologii.

Dom optymalny jest kreacją na miarę marzeń, w których świat zewnętrzny łączy się z ciepłem i wygodą domowego ogniska. Kameralne osiedle powstaje na otoczonym zielenią terenie, w niedalekim sąsiedztwie miejsc, które codziennie będą odwiedzać jego mieszkańcy, takich jak szkoła podstawowa, sklep czy stacja kolejowa. Czyni go to zatem idealnym miejscem dla doświadczania inspirującej codzienności.

Dom idealnie przemyślany

Projekt Roberta Koniecznego to minimalistyczna i ponadczasowa bryła. Parter domu przykryty został dwuspadowym dachem z zagospodarowanym poddaszem. Na poddaszu znajdują się sypialnie, łazienka z pralnią oraz garderoba. Otwartą przestrzeń parteru stanowi natomiast część kuchenno-jadalniana oraz przestronny pokój dzienny. Pomiędzy nimi architekt zaplanował klatkę schodową z ażurowymi schodami. Dzięki temu strefa ta będzie idealnym miejscem do wspólnego spędzania czasu zaś otwarty układ pomieszczeń zapewni możliwość maksymalnego wykorzystania naturalnego światła w budynku. Projektant zadbał również, by dom spełniał funkcje ekonomiczne i użytkowe. Efektywne zatrzymanie ciepła zimą oraz samodzielne wytwarzanie prądu pozwoli jego mieszkańcom obniżyć koszty utrzymania obiektu. Dodatkowo ustawienie budynku zgodnie z układem stron świata oraz precyzja w umiejscowieniu okien i zwymiarowaniu dachu chronić będą przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza domu latem. Powierzchnia użytkowa podstawowej wersji budynku wynosi 142 m2. Projekt ma jednak formę otwartą, dzięki czemu każdy inwestor indywidualny będzie mógł dopasować rozkład pomieszczeń i wymiary budynku do swojego stylu życia i potrzeb.

Design w każdym calu

Nowoczesne wykończenia i rozwiązania zastosowano zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jednym z końcowych etapów budowy było zamontowanie odwodnienia dwuspadowego dachu. Wybór padł na system Galeco STAL², a decyzja architekta podyktowana była dwoma czynnikami. Pierwszym z nich była woda opadowa, która stanowi jeden z najbardziej niedocenianych zasobów gospodarstwa domowego. W modelowym domu pod Pszczyną można będzie pozyskać jej ponad 120 m3 rocznie. Drugim faktorem był z kolei unikatowy kształt systemu od Galeco. Rynny o kwadratowym przekroju nadają budynkowi nowoczesnego charakteru. Idealnie komponują się z obiektami o spójnej bryle i dachach dwuspadowych, dla których stanowią estetyczne wykończenie. Ich dodatkową zaletą jest także zwiększona przepustowość, a co za tym idzie, możliwość przechwycenia większej ilości wody opadowej. Cechą charakterystyczną systemu Galeco STAL2 jest opcjonalny sposób łączenia jego elementów: za pomocą kleju bądź złączki dylatacyjnej. Wybór ten jest wynikiem zastosowania stali powlekanej. W Domu Optymalnym rynny zamontowane zostały bezpośrednio do wykończonej blachą deski czołowej. Ze względu na okap, który wysunięty został o około 2m od bryły budynku, w projekcie nie zastosowano tradycyjnych rur spustowych. Ich miejsce zajęły specjalne łańcuchy, którymi woda odprowadzona zostanie do gruntu i podziemnego zbiornika.

Jakość elementów wykończenia domu optymalnego gwarantować ma komfort jego użytkowania. Dlatego zespół KWK Promes, pracujący nad realizacją projektu zaprasza do współpracy nad nim wyłącznie wiodących producentów rozwiązań budowlanych.

Więcej informacji o realizacji projektu na http://dlaciebie.dom-optymalny.pl