1. Home
  2. Bez kategorii
  3. IZOHAN – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
IZOHAN – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
0

IZOHAN – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017

0

Dla firmy Izohan, producenta materiałów hydroizolacjnych, który konsekwentnie rozwija się od niemal 30 lat, rok 2017 był wyjątkowo udany. Dzięki konsolidacji ze spółką Izolex zdobył niekwestionowaną pozycję lidera na rynku mas bitumicznych w naszej części Europy.

Integracja spółek sprawiła, że Izohan posiada obecnie najszerszą ofertę produktową, która w dalszym ciągu jest poszerzana . Wśród nowości w asortymencie warto wymienić papę IZOLMAT termoklej, IZOHAN masa zalewowa na gorąco czy membranę bitumiczną  IZOLPLAN membrana SP.

Działająca w strukturach Grupy Atlas spółka od kilku lat stale powiększa swoje wpływy na rynku. W 2013 roku nastąpiło przejęcie Jednostki Biznesowej Materiałów Hydroizolacyjnych NEXLER, a  w 2014 połączenie z PPMB IZOLMAT sp. z o.o. Wykupienie Izolexu było zatem naturalnym kierunkiem rozwoju.

W ofercie firmy znaleźć można m.in. mikrozaprawy uszczelniające, produkty epoksydowe, masy bitumiczne, zaprawy PCC, impregnaty, preparaty do renowacji i odgrzybiania, kleje, piany poliuretanowe, gonty oraz bitumiczne materiały rolowe, obejmujące pięć marek: IZOHAN, IZOLEX, IZOLMAT, NEXLER i IZOLMIX.

W 2017 roku Izohan rozpoczął cykl działań mających  na celu uświadamianie o niebezpiecznych, rakotwórczych właściwościach radonu. Ten przenikający z gleby do konstrukcji budynków pierwiastek jest drugą najczęstszą przyczyną chorób nowotworowych płuc na świecie. Świadomi tego faktu specjaliści firmy Izohan zaprojektowali produkty do izolacji ścian fundamentowych, piwnicznych oraz posadzek na gruncie , chroniące domowników przed szkodliwym gazem.

Właściwie sprofilowana polityka firmy, nowoczesne koncepcje procesów technologicznych i dbałość o najwyższą jakość produktów zostały już potwierdzone wieloma branżowymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in.  tytułem Przedsiębiorstwa FAIR PLAY, Gazelą Biznesu oraz już czwarty raz z rzędu Budowlaną Firmą Roku.