1. Home
  2. Bez kategorii
  3. IZODOM 2000 – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
IZODOM 2000 – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
0

IZODOM 2000 – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017

0

Izodom jest dostawcą kompletnej technologii do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Oferuje produkty od fundamentu, aż po dach. Ma już ponad 19000 budynków referencyjnych w 42 krajach na 4 kontynentach.

Może też pochwalić się tym, że sam król Maroko ma pałac z Izodomu. Podczas Szczytu Klimatycznego COP23 firma wystąpiła gościnnie z prelekcją na temat „Ekonomicznych, ekologicznych rozwiązań dla wszystkich”.

Unikalne rozwiązania dla budownictwa, opracowane przez Izodom wspólnie z Politechniką Łódzką, pozwalają zmniejszyć koszty energii nawet 10-krotnie, przy kosztach budowy porównywalnych do cen domów tradycyjnych. Główną tajemnicą technologii jest zastosowanie bardzo grubej izolacji dachu i fundamentu oraz podwójnej izolacji ścian. Konstrukcja nośna to żelbetowa ściana odporna między innymi na trzęsienia ziemi.

Mówi się, że sukces ma wielu ojców, ale w przypadku Izodomu sprawa jest prosta – pomysłodawcą, założycielem firmy, autorem wszystkich stosowanych w niej rozwiązań jest jeden człowiek – Andrzej Wójcik. To on w 1991 roku postawił wszystko na jedną kartę, by uruchomić produkcję nowoczesnych elementów do budowy domów energooszczędnych – dzisiejszy Izodom.

Dziś firma jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. Dyplom od Ministerstwa Środowiska RP, Departamentu Środowiska ONZ Caring for Climate, wyróżnienie Komisji Europejskiej dla „jednej z najlepszych technologii w branży budowlanej w całej UE”, Certyfikat „Solidny Partner” czy wyróżnienie godłem promocyjnym „Teraz Polska” to tylko wyimek z długiej listy.

Od 2020 roku dyrektywa UE nr 2010/31/EU zakłada, iż pozwolenia na budowę zostaną wydane tylko dla tych obiektów, które spełniają wymagania pasywności. A jakie plany na przyszłość firmy ma Andrzej Wójcik? – To wielka wartość, móc patrzeć jak założona od zera, od mojego własnego, trochę szalonego na ówczesne czasy pomysłu, jednoosobowa firma zmienia się w prężnie działające przedsiębiorstwo ze 100% polskim kapitałem, w którego zarządzie zasiadają moi synowie i które daje ludziom pracę i możliwość rozwoju. Patrzę w przyszłość z nadzieją, że Izodom wciąż będzie się rozwijał, bo kto się nie rozwija, ten się cofa – to moja dewiza, a historia biznesowa mojej firmy pokazuje jej słuszność – mówi Andrzej Wójcik.