1. Home
  2. Z STARE KATEGORIE
  3. ENGINNERS
  4. SCHINDLER DIGITAL PLAN, CZYLI JAK DOBRAĆ WINDĘ W 3 MINUTY
SCHINDLER DIGITAL PLAN, CZYLI JAK DOBRAĆ WINDĘ W 3 MINUTY
0

SCHINDLER DIGITAL PLAN, CZYLI JAK DOBRAĆ WINDĘ W 3 MINUTY

0

Projektowanie nowoczesnych budynków staje się coraz bardziej złożoną czynnością, obejmującą wiele różnych dziedzin i obszarów – a każdy z nich wymaga specyficznej wiedzy i umiejętności. Konieczność kompleksowego przygotowania projektu, praca pod presją czasu, pojawiające się nowe technologie i zmieniające się przepisy nie ułatwiają realizacji śmiałych pomysłów architektów.

Na szczęście w erze cyfrowej optymalny dobór liczby i rodzaju wind do specyfiki budynku za pomocą kilku kliknięć to już rzeczywistość – poznajcie Schindler Digital Plan.

Ile wind powinno znaleźć się w moim budynku?
Odpowiedź na to na pozór proste pytanie wcale nie jest taka łatwa. Na szczęście z Schindler Digital Plan można szybko i łatwo samodzielnie poradzić sobie z tym złożonym zagadnieniem – bez konieczności czasochłonnego wysyłania zapytań do specjalistycznych firm czy żmudnego sprawdzania norm. Nowe, całkowicie bezpłatne narzędzie zostało stworzone z myślą o architektach i planistach, tak by ułatwić i uprościć proces planowania ruchu w budynku – wszędzie tam, gdzie zakładane jest wykorzystanie wind i schodów ruchomych. Program uwzględnia wszystkie aktualne przepisy i posiada dodatkowe, użyteczne funkcje: analiza ruchu czy moduł projektowania i wizualizowania kabiny.

Schindler Digital Plan funkcjonuje w polskiej wersji językowej i został zaprojektowany tak, by korzystanie z niego było proste i intuicyjne. Tworząc nasz konfigurator on-line skupiliśmy się na tym, co jest najważniejsze z punktu widzenia architektów i projektantów: istotne informacje o produktach, automatyczne obliczanie przepustowości i analiza ruchu w budynku, dostęp do dokumentacji, łącznie ze specyfikacją i rysunkiem technicznym oraz możliwość zaprojektowania wystroju kabiny – wyjaśnia Michał Kucybała, Szef Działu Zarządzania Produktami i Marketingu w firmie Schindler Polska. W ten sposób osoby odpowiedzialne za planowanie otrzymują pomoc w postaci stale aktualizowanego narzędzia, wspartego fachową wiedzą i doświadczeniem specjalistów.

Projektowanie w kilku prostych krokach
Tysiące godzin szkoleń oraz swoją wiedzę i doświadczenie specjaliści z firmy Schindler skompresowali cyfrowo i zamienili na unikalny, prosty i intuicyjny w obsłudze interfejs Schindler Digital Plan. Wystarczy wybrać właściwy rodzaj obiektu (budynek mieszkalny lub biurowy, hotel, szpital, obiekt handlowy, przemysłowy lub transport publiczny) i żądany rodzaj windy oraz podać podstawowe parametry planowanych budynków: wysokość podnoszenia, liczba przystanków i wielkość populacji w obiekcie. W ciągu zaledwie kilku sekund program pokazuje rekomendowane rozwiązanie, porównując potencjał transportowy z wprowadzonymi założeniami. Na podstawie wybranych parametrów windy (od jej udźwigu i prędkości, szerokości drzwi, aż do liczby dojść) otrzymujemy propozycję rekomendowanego rozwiązania i opcję alternatywnych rozwiązań produktowych. Zarejestrowanym użytkownikom (narzędzie pozwala na pracę bez rejestracji – w trybie „gość”) system umożliwia bezpośrednie pobranie rysunku w formacie DXF/DWG.

Schindler Digital Plan, w porównaniu z istniejącymi metodami, przenosi planowanie w nowy wymiar wydajności – wyjaśnia Michał Kucybała. – Cały proces związany z projektowaniem windy można przeprowadzić w jednym miejscu: od analizy ruchu, poprzez szybkie przygotowanie specyfikacji ofertowej, po zaprojektowanie wystroju windy wraz z opcjami dodatkowymi. W końcowej fazie planowania system umożliwia opracowanie specyfikacji przetargowej, a także oferuje szczegółowe rysunki techniczne.

Podróż w świat wind
Z Schindler Digital Plan można wybrać się w świat wind dwiema ścieżkami. Pierwsza to opisana wyżej „podróż z przewodnikiem” (moduł „Przejdź do projektu”) gdzie system w sposób intuicyjny i kompleksowy, krok po kroku prowadzi użytkownika, by pomóc mu wybrać odpowiedni rodzaj i liczbę wind. Moduł „Szybkie planowanie” skierowany jest do osób szukających danych technicznych i konkretnych rozwiązań, ponieważ w tym wypadku użytkownik natychmiast otrzymuje pełną listę urządzeń wraz ze szczegółowymi opisami, z których sam wybiera te najbardziej go interesujące. Po jego zaznaczeniu może dostosować specyfikację lub pobrać rysunek techniczny. Nowością oferowaną w narzędziu jest opcja umożliwiająca zaprojektowanie wyglądu kabiny windy. Można wybierać z dziesiątek kolorów ścian, materiałów, opcji i dodatków, tworząc projekt spójny z estetyczną koncepcją obiektu. Jako efekt końcowy otrzymujemy wizualizację kabiny w wysokiej rozdzielczości.

Warto się zarejestrować
Cześć z opcji oferowanych przez Schindler Digital Plan, takich jak: konfigurowanie urządzeń, pobieranie rysunków, specyfikacji technicznych czy modeli BIM, dostępna jest wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Wystarczy wypełnić kilka pól w prostym formularzu (imię, nazwisko, nazwa firmy oraz adres mailowy), aby w pełni korzystać z możliwości narzędzia. Co istotne, rejestracja umożliwia również zapisywanie i powrót do projektów.

Doradztwo na każdym etapie
Z Schindler Digital Plan rozszerzamy naszą ofertę dla architektów. Narzędzie jest powiązane ze stroną internetową, więc w razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji, pytań lub sugestii eksperci firmy Schindler udzielą odpowiedzi osobiście lub on-line, wyjaśniając poszczególne wyliczenia czy kryteria doboru. Za pomocą Internetu konsultacja może odbyć się w dowolnym miejscu i czasie – informuje Michał Kucybała.

Szwajcarski mechanizm w nowoczesnym wydaniu
Schindler to przede wszystkim ponad 160-letnia specjalizacja w produkcji i konserwacji urządzeń transportu bliskiego, w nieustannym bezkompromisowym poszanowaniu szwajcarskich wartości, takich jak: precyzja, niezawodność, jakość. Coraz szybsza dynamika stylu życia, rozwój miast czy przyrost ludności, to tylko kilka trendów, które pokazują jak wiele wyzwań stoi jeszcze przed nami w obszarze mobilności. Zdalny monitoring dźwigów i schodów (Schindler Ahead), cyfrowe narzędzie do zarządzania portfolio urządzeń (Schindler Dashboard), aplikacja sprawdzająca stan techniczny wind (Lift Quality Chcek) czy przedstawiony Schindler Digital Plan to przykłady na to, jak sprostać nowej, cyfrowej rzeczywistości.