1. Home
  2. Bez kategorii
  3. AKADEMIA INŻYNIERII PROJEKTOWEJ
AKADEMIA INŻYNIERII PROJEKTOWEJ
0

AKADEMIA INŻYNIERII PROJEKTOWEJ

0

Topcon Positioning Systems, światowy lider w zakresie instrumentów pomiarowych stosowanych w geodezji i budownictwie, oraz Bentley Systems, światowy lider specjalizujący się w dostarczaniu kompleksowego oprogramowania wspierającego rozwój infrastruktury, ogłosili dzisiaj, że łączą siły.

W celu zapewnienia specjalistom branży budowlanej możliwości poznania najlepszych praktyk dotyczących inżynierii projektowej, procesu zarządzania i integrowania danych z pomiarów, danych technicznych i danych budowlanych w celu usprawnienia procesów prac budowlanych i usprawnienia realizacji projektów.

„Przyszłość automatyzacji budowy nieustannie się rozwija dzięki wysiłkom w takich obszarach jak inżynieria projektowa. Wraz ze spółką Bentley pomagamy w przekształceniu tradycyjnych procesów prac pomiarowych, inżynierskich i budowlanych,” powiedział Ray O’Connor, prezes i dyrektor generalny spółki Topcon Positioning Systems. „Nasze wysiłki dają pozytywne efekty w kilku fazach realizacji projektu, w szczególności w ponownym kładzeniu powierzchni dróg, ale możliwości rozszerzenia korzyści z tego płynących są ogromne. To jeden z ważnych powodów podjęcia decyzji o stworzeniu Akademii inżynierii projektowej”.

Dyrektor Generalny spółki Bentley Systems, Greg Bentley, powiedział: „Rosnące tempo popytu na realizację projektów infrastrukturalnych na całym świecie w odniesieniu do skończonych zasobów, w tym coraz starszych pracowników budowlanych, sprawia, że cyfryzacja staje się konieczna.  I my, i Topcon oraz osoby, które zaczęły stosować inżynierię projektową w ubiegłym roku, jesteśmy przekonani, że ciężkie budownictwo lądowe może sprawować tu rolę przewodnią, zaczynając od industrializacji BIM za pomocą cyfrowych procesów prac, które mogą zautomatyzować pracę geodetów, inżynierów i budowniczych oraz sprawić, że będzie ona ciągła i coraz bardziej wartościowa w trakcie całego cyklu życia projektu.  Również w ciągu ostatniego roku Topcon i my rozwinęliśmy nasze wspólne przedsięwzięcie cyfrowe w celu wspólnego dostarczania technologii inżynierii projektowej za pomocą natychmiast działających usług w chmurze, łączenia naszych odpowiednich połączonych środowisk danych i aplikacji”.

„Korzyści płynące z inżynierii projektowej, z cyfrowym wglądem w wydajne i skuteczne wyniki projektów, są tak pokaźne, że uważam, że projekty budowy infrastruktury w końcu staną się projektami mogącymi pozyskać finansowanie z banków, przyciągając w ten sposób obfite finansowanie prywatne, które zapełni lukę w finansowaniu.  Skutki tego mogą być znaczące — lepszy ogólny wzrost gospodarczy i jakość życia!”.

„Obecnie wyzwaniem związanym z cyfryzacją jest zmotywowanie tradycyjnie konserwatywnych firm inżynierskich i wykonawczych i zapewnienie im możliwości, dzięki którym ich pracownicy i procesy dogonią przyspieszającą technologię inżynierii projektowej.  Topcon i my z entuzjazmem podejmujemy się tego zadania i łączymy nasze doświadczenie w promowaniu i utrzymywaniu rozwoju cyfrowego. W Bentley Systems programy Akademii pomogły dużym właścicielom infrastruktury wprowadzić ich konsultantów, wykonawców i łańcuchy dostaw do cyfrowych procesów prac BIM i budowlanych, co zapewniło korzyści każdemu uczestnikowi realizacji projektu.  Spółka Topcon również zainwestowała w rozwój ludzi i procesów — z niecierpliwością oczekujemy zastosowania tej samej pomysłowości i kreatywności, które już pomyślnie pokazaliśmy w naszych wspólnych przedsięwzięciach technicznych, przy współpracy na potrzeby Akademii inżynierii projektowej”.

Inżynieria projektowa umożliwia inżynierom rozpoczęcie prac z dokładnym modelem 3D warunków panujących aktualnie na placu budowy (uchwyconych przy użyciu fotogrametrii UAS i skanerów laserowych firmy Topcon), który następnie może być przetworzony w gotowe do prac inżynierskich siatki rzeczywiste 3D (przy pomocy oprogramowania ContexCapture firmy Bentley). Usługi w chmurze udostępniają wynik prac inżynierów bezpośrednio na użytek procesów budowlanych w terenie. Powstałe w ten sposób cyfrowe modele inżynierskie pracują z systemem kontroli 3D maszyny, który kieruje maszynami budowlanymi. W porównaniu do tradycyjnych procesów prac między projektowaniem a budową, w których dane z cyfrowych modeli inżynierskich są często tracone i odtwarzane w mało wydajny sposób, inżynieria produkcji zapewnia płynną integrację dla modeli możliwych do budowy, która oferuje aktualizację i wymianę danych, co poprawia wydajność i redukuje koszty. Topcon i Bentley będą współpracować przy stworzeniu planu nauczania Akademii inżynierii projektowej, który będzie następnie wdrożony w istniejących centrach nauki mieszczących się w Livermore w Kalifornii (Topcon), w Houston w Teksasie i w Londynie w Wielkiej Brytanii (Bentley).

Vinayak Trivedi, wiceprezes Bentley Institute, powiedział: „Współpraca przy inżynierii projektowej z naszym wspólnikiem cyfrowym, spółką Topcon, w odpowiedni sposób rozszerzy nasz udany program tworzenia globalnych Akademii do udostępniania postępów w celu ułatwienia cyfryzacji procesów użytkownikom i ich łańcuchom dostaw.. W najbliższych miesiącach otworzymy nowe Akademie w Pune w Indiach; w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Pekinie w Chinach.  Poza wsparciem centrów szkoleniowych Topcon nasze priorytety obejmują również wirtualizację ofert Akademii inżynierii projektowej za pomocą uniwersytetów z wiodącymi programami studiów budowlanych”.


Informacje o wspólnych przedsięwzięciach cyfrowych
Spółka Bentley Systems zobowiązuje się do współpracy z innymi poważnymi uczestnikami w łańcuchu dostaw elementów infrastruktury w celu przyspieszenia korzyści związanych z cyfryzacją.  Strony działają razem w celu dopilnowania, aby ich odpowiednie usługi w chmurze łączyły się w unikalny sposób i skutecznie wymieniały dane w celu zapewniania transformatywnych cyfrowych procesów prac.  Każdy z cyfrowych wspólników może wtedy połączyć oferty w pakiety obejmujące usługi w chmurze obu firm.  Obecni cyfrowi wspólnicy to Microsoft, Siemens, Topcon i Bureau Veritas.

Informacje o Topcon
Siedziba spółki Topcon Positioning Group mieści się w Livermore w Kalifornii w USA (topconpositioning.com). Europejska centrala spółki mieści się w Capelle a/d IJssel w Holandii. Spółka Topcon Positioning Group projektuje, wytwarza i prowadzi dystrybucję rozwiązań do precyzyjnych pomiarów i procesów prac dla globalnych rynków budowlanych, geoprzestrzennych i rolniczych. Marki należące do spółki obejmują Topcon, Sokkia, Tierra, Digi-Star, RDS Technology i NORAC. Topcon Corporation (topcon.com), założona w 1932 r., jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tokio (7732).

O Bentley Systems
Bentley Systems jest światowym liderem specjalizującym się w dostarczaniu inżynierom, architektom, geodetom, konstruktorom oraz zarządcom infrastruktury kompleksowych rozwiązań w zakresie nowoczesnego oprogramowania wspierającego rozwój infrastruktury. Firma Bentley wykorzystuje mobilność informacji w celu poprawienia wydajności wykorzystania zasobów, wykorzystując zalety modelowania informacji przez zintegrowane projekty zorientowane na inteligentną infrastrukturę. Rozwiązania firmy Bentley obejmują aplikację MicroStation do projektowania i modelowania infrastruktury, platformę ProjectWise do współpracy w ramach zintegrowanych projektów oraz usługi operacyjne AssetWise do zarządzania eksploatacją zasobów w ramach tworzenia inteligentnej infrastruktury – i uzupełniane są przez kompleksowe usługi zarządzane oferowane za pośrednictwem dostosowanych Planów Sukcesów.

Założona w 1984 r. firma Bentley ma ponad 3000 pracowników w 50 krajach świata, ponad 600 milionów dolarów rocznych przychodów, a od 2011 r. zainwestowała ponad miliard dolarów w badania, rozwój i przejęcia.

Dodatkowe informacje na temat firmy Bentley można znaleźć w witrynie www.bentley.com. Aby na bieżąco otrzymywać aktualności na temat firmy Bentley, można dokonać subskrypcji kanału RSS firmy Bentley z informacjami prasowymi i aktualnościami. Odwiedź stronę Konferencji Year In Infrastructure, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat wydarzeń firmy Bentley dla liderów w branży. Zapraszamy do przejrzenia zbioru innowacyjnych projektów z zakresu infrastruktury zgłaszanych do corocznego konkursu Be Inspired w zakładce Infrastructure Yearbooks na stronie firmy Bentley. W celu uzyskania dostępu do witryny umożliwiającej specjalistom nawiązywanie kontaktów, komunikację oraz dzielenie się zdobytą wiedzą odwiedź Bentley Communities.

Aby pobrać ranking Bentley Infrastructure 500 Top Owners, wyjątkowe światowe zestawienie właścicieli infrastruktury z sektora prywatnego i publicznego ułożone w oparciu o łączną wartość ich inwestycji infrastrukturalnych, odwiedź BI 500.

Bentley, logo „B”, Be, AssetWise, ContextCapture, MicroStation i ProjectWise są zastrzeżonymi lub niezastrzeżonymi znakami towarowymi lub usługowymi firmy Bentley Systems, Incorporated lub jednej z jej bezpośrednich lub pośrednich spółek zależnych. Wszystkie pozostałe marki i nazwy produktów są znakami towarowymi należącymi do odpowiednich właścicieli.