1. Home
  2. KONKURS KDMA/KDMI - ARCHIWUM
  3. KONKURS KDMA 2017
  4. SAINT-GOBAIN BUILDING GLASS POLSKA – KONKURS KDMA
SAINT-GOBAIN BUILDING GLASS POLSKA – KONKURS KDMA
0

SAINT-GOBAIN BUILDING GLASS POLSKA – KONKURS KDMA

0

Saint-Gobain Building Glass Polska jest wiodącym dostawcą najwyższej jakości rozwiązań oraz najbardziej innowacyjnych produktów z zakresu szkła dla architektury, budownictwa, sektora produkującego okna i drzwi. Działania Saint-Gobain Building Glass Polska koncentrują się na zapewnieniu swoim klientom rozwiązań szklanych dla najwyższego komfortu użytkowania i rozwoju oraz podkreślenia piękna architektury.

Szczególnie warto podkreślić nowoczesną ofertę wysoko zaawansowanych produktów i rozwiązań szklanych, takich jak PRIVA-LITE czy EGLAS.

CLIMATOPFAMILY
To trzyszybowe pakiety najnowszej generacji, spełniające obowiązujące od 1 stycznia 2017 wymogi prawne w zakresie poziomu energooszczędności dla budynków. Szyby te posiadają parametr przenikania ciepła, w zależności od szerokości ramek dystansowych, na poziomie 0,5–0,7 W/(m2K). Pakiety CLIMATOPFAMILY zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu ich użytkownikom maksymalnego komfortu w zakresie bezpieczeństwa, dźwiękoszczelności i energooszczędności. Nowoczesne szyby zespolone SILENCEcity są zbudowane w taki sposób, by tłumić fale dźwiękowe o uciążliwych częstotliwościach; dzięki specjalnej strukturze osłabiają energię dźwięków, tworząc barierę dla zgiełku miasta. Z kolei szyby ECOterm wyróżniają się bardzo wysokimi parametrami izolacyjności termicznej, posiadają również ramkę cieplną SWISSPACER, która dodatkowo zwiększa wydajność cieplną okna. Bezpieczne pakiety szybowe SAFEkids ze szkła hartowanego są aż 5 razy bardziej odporne na uderzenia, a w przypadku rozbicia rozpadają się na wiele drobnych, nieszkodliwych elementów. Gama produktów CLIMATOPFAMILY obejmuje szyby: SilenceCity, SilenceAir, Eco- Sun, EcoTerm, SafeHome oraz SafeKids.

EGLAS
Zaawansowane technologicznie grzewcze szkło EGLAS działa w oparciu o dwa czynniki: prąd elektryczny oraz niskoemisyjną powłokę z tlenków metali, która pokrywa jedną z jego powierzchni. Dostępne jest w wersji podwójnie i potrójnie zespolonej, jak również w postaci szkła laminowanego. Szkło zapewnia komfort termiczny użytkownikom, a dzięki ogrzewaniu promiennikowemu pozwala zaoszczędzić energię. Szyby EGLAS niwelują przeciągi oraz poczucie chłodu i pozwalają na obniżenie kosztów utrzymania i konserwacji budynków. Znajdują zastosowanie zarówno wewnątrz budynków: jako ścianki działowe, drzwi czy podłogi, jak i na zewnątrz: jako fasady lub przeszklenia dachowe.

PRIVA-LITE
Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań dla nowoczesnej architektury jest szkło PRIVA-LITE, które pod wpływem prądu elektrycznego zmienia swoją postać z nieprzeziernej na przezierną. Bez względu na zmiany stanu transparentności szkło to charakteryzuje się stałą, bardzo wysoką przepuszczalnością światła. Dopełnieniem wyjątkowego designu oraz komfortu użytkowania szkła PRIVA-LITE są jego parame try techniczne, różnorodne konfiguracje, niezawodność oraz rynkowa unikalność. Szkło PRIVA-LITE jest dostępne w różnych wariantach, również w wersji ze szkłem hartowanym, w kolorze, z nadrukiem oraz z tkaninami. Może być zastosowane jako część składowa zespolenia wraz z całą gamą dostępnych produktów Saint-Gobain Building Glass Polska.

MICRO SHADE
Jest prostym i skutecznym sposobem zacienienia pomieszczeń osiąganym przy pomocy stalowej taśmy MICRO SHADE. Specjalnie ukształtowane na jej powierzchni otwory umożliwiają promieniom słonecznym wnikanie do wnętrza pomieszczeń, dostarczając światło, a jednocześnie blokując przenikanie energii słonecznej. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się w dachach i świetlikach budynków, w których wymagane jest wysokie zacienienie przy jednoczesnym dostępie do światła dziennego. Zastosowanie taśmy MICRO SHADE minimalizuje lub zupełnie niweluje potrzebę montażu klimatyzacji, co przyczynia się do obniżenia kosztów utrzymania obiektów.

Łączymy tradycję i sprawdzone rozwiązania z innowacyjnością, najnowszą technologią dla zapewnienia maksymalnego komfortu.

Kontakt:
Maciej Jeżewski
Kierownik ds. Projektów
tel. 666 028 494
e-mail: maciej.jezewski@saint-gobain.com