1. Home
  2. Bez kategorii
  3. INNOWACYJNA TECHNOLOGIA PRZEŁOMEM DLA BUDOWNICTWA
INNOWACYJNA TECHNOLOGIA PRZEŁOMEM DLA BUDOWNICTWA
0

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA PRZEŁOMEM DLA BUDOWNICTWA

0

Potrzeba chłodzenia powierzchni dachu, a co za tym idzie poprawy komfortu temperaturowego wewnątrz obiektu, jest mocno zauważalna w wielu regionach na całym świecie, w tym także w Polsce. Jedną z implikacji negatywnego odziaływania wysokiej temperatury na powierzchnię dachu – oraz wynikające z tego niekorzystne warunki cieplne panujące w budynkach – jest wzmożona eksploatacja instalacji klimatyzacyjnej, stanowiąca do dziś najpopularniejszy sposób na niwelowanie wspomnianych zjawisk. Nie jest to jednak sposób optymalny, gdyż generuje on dla właścicieli budynków olbrzymie koszty, które często nie przekładają się na zapewnienie pełnego komfortu temperaturowego, wymaga natomiast ogromnych nakładów energetycznych. Na rynku pojawiła się właśnie innowacyjna technologia stanowiąca skuteczne rozwiązanie tego problemu. 

Znajdująca się w czołówce producentów i dystrybutorów chemii budowlanej na świecie Grupa Selena wprowadziła niedawno do swojej zdywersyfikowanej oferty absolutnie innowacyjny produkt mający zastosowanie w branży dekarskiej. COOL-R to wysokorefleksyjna, hydroizolacyjna powłoka, która skutecznie obniża temperaturę dachu, wpływając jednocześnie na znaczną redukcję temperatury w budynku, a co za tym idzie także poprawę komfortu wewnątrz. Produkt jest w szczególności dedykowany do zastosowania w budynkach, w których pracują ludzie, składuje się żywność lub leki, bądź prowadzi się procesy technologiczne, podlegające rygorom temperaturowym. Technologia opracowana przez Grupę Selena to kolejny dowód potencjału firmy, budowanego w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz bogate zaplecze naukowe.

Oszczędności dla właścicieli budynków

Zastosowanie powłoki COOL-R pozwala na niemal natychmiastowe obniżenie temperatury dachu o blisko 70%, a co za tym idzie również temperatury wewnątrz nawet do 10°C. W praktyce oznacza to znaczne zmniejszenie nakładów związanych z koniecznością klimatyzowania wnętrz. Zaleta ta umożliwia realne oszczędności dla właścicieli budynków, związane ze znaczną redukcją zapotrzebowania na energię. W wyniku odziaływania wysokiej temperatury, bez efektywnej hydroizolacji, proces starzenia się dachu i jego degradacji postępuje znacznie szybciej, co wpływa na zwiększenie kosztów dla właścicieli nieruchomości, którzy muszą liczyć się z cyklicznym prowadzeniem prac remontowych i modernizacyjnych. Ponieważ COOL-R zapewnia pełną hydroizolację dachu, stanowi on także ochronę i niweluje proces destrukcji samej konstrukcji. Produkt Seleny odznacza się przy tym bardzo długą żywotnością i zachowuje swoje właściwości przez ponad 10 lat.

Maksymalna skuteczność

COOL-R tworzono z myślą o uzyskaniu najwyższej wartości Solar Reflectance Index (SRI). SRI to wypadkowa dwóch kluczowych parametrów: tzw. refleksyjności – czyli skuteczności odbijania promieni słonecznych oraz emisyjności – zdolności do oddania nagromadzonego ciepła. Dzięki unikatowej technologii innowacyjna powłoka COOL-R posiada niezwykle wysoki współczynnik SRI na poziomie 107. Właśnie ta wartość obrazuje niespotykaną dla rozwiązań dostępnych dotąd na rynku skuteczność działania. Produkt został już z powodzeniem zastosowany na wielu obiektach w kraju i za granicą, niedawno m.in. na dachu hotelu Marriott w Warszawie.

Rozwiązania pionierskie, takie jak COOL-R umacniają pozycję Grupy Selena jako lidera w dziedzinie dostarczania na rynek zaawansowanej technologii dla chemii budowlanej. Realizowana przez Grupę strategia intensywnego rozwijania zaplecza naukowo-badawczego owocuje unikatowymi produktami – takimi jak wspomniana powłoka dekarska – które stanowią odpowiedź na realne problemy w budownictwie.