Home KOŁA NAUKOWE ARCHIST – POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
ARCHIST – POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
0

ARCHIST – POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

0

Koło Naukowe „ARCHIST” działa na Politechnice Wrocławskiej, przy Katedrze Historii Architektury, Sztuki i Techniki na Wydziale Architektury. Jest organizacją interdyscyplinarną, która zrzesza miłośników mniej lub bardziej “historycznej” architektury.

Głównym celem działalności koła jest organizacja corocznych wycieczek objazdowych po polskich zabytkachKoło naukowe organizuje także wyjazdy, warsztaty i wykłady związane z historią architektury oraz ochroną zabytków. Członkowie regularnie spotykają się w swoim gronie i rozmawiają na tematy wpisujące się w obszar zainteresowań koła.

W zainteresowaniach Koła ArcHist znajdą się wszystkie style architektoniczne zaczynając od antyku przez gotyk, renesans i barok po secesję, modernizm czy brutalizm, związane z nimi zagadnienia, nie tylko układ fasad, detal, ale również układ konstrukcyjny, użyte technologie i metody konserwacji.

Członkowie Koła zdobywają i pogłębiają swoją wiedzę przez organizację otwartych seminariów oraz przez bezpośredni kontakt z dziełami architektury na wyjazdach plenerowych, a także dzielą się nią przez współdziałanie z innymi wydziałami i Uniwersytetem Wrocławskim. Ponadto prowadzone na warsztatach badania inwentaryzacyjne i wykonywane zadania projektowe mają realny wpływ na przyszłość zabytkowych obiektów.

 

OPIEKUN KOŁA NAUKOWEGO: dr hab. inż. arch. Agnieszka Gryglewska

KONTAKT: kn.historiiarchitektury@gmail.com

FACEBOOK: https://www.facebook.com/ArcHist

 

 

 

 

 

open