Home YOUNG ARCHITECTS YA MENTORZY ARCH. MARTA SĘKULSKA-WROŃSKA – WXCA
ARCH. MARTA SĘKULSKA-WROŃSKA – WXCA
0

ARCH. MARTA SĘKULSKA-WROŃSKA – WXCA

0

Przedstawiamy Członków Kapituły Konkursu 7 edycji Programu B4YA!

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 2010 roku jest partnerem w warszawskiej pracowni WXCA. Wspiera młode talenty w architekturze, stwarzając im miejsce pracy, w którym mogą się rozwijać.

Docenia wyzwania związane z tworzeniem obiektów o specjalnym przeznaczeniu, czyli muzeów i teatrów, hoteli, jak również obiektów biurowych i mieszkaniowych. Bliskie jej jest projektowanie budynków położonych w wyjątkowej lokalizacji, gdzie w procesie kreatywnym łączy wyczucie miejsca, zrozumienie kontekstu oraz indywidualne potrzeby inwestora.

Zespół WXCA, który współtworzy, jest laureatem wielu konkursów architektonicznych w Polsce i zagranicą. Ma na swoim koncie, wraz ze współpracownikami, I nagrody m.in. za koncepcje: Pawilonu Polskiego na Expo w Dubaju w 2020 roku, rewitalizacji przestrzeni publicznej „Ulice Nowej Pragi”, Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Na Cytadeli Warszawskiej powstaje obecnie jeden z największych publicznych kompleksów muzealnych, w skład którego wchodzą m.in. Muzeum Historii Polski i Muzeum Wojska Polskiego autorstwa WXCA.

Architektonicznie realizacje pracowni- Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry czy Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, otrzymały nominacje do nagrody Miesa Van Der Rohe i zostały docenione jako najlepsze obiekty użyteczności publicznej (nagroda European Property Awards).

Angażuje się w branżowe projekty edukacyjne, występuje na konferencjach i w dyskusjach panelowych, jest członkiem Kolegium Sędziów Konkursowych SARP i Mazowieckiej Izby Architektów.

open